Menu strony
Zwierzę
Akwarium

Poradnik - jakie zwierzę kupić dziecku

Dziesiątki opiekunów zastanawia się, czy zgodzić się na nalegania dziecka o zwierzę domowe. Czy jest to trafiony pomysł? Czy powinno się sprawić dziecku zwierzaka? Jakie są dobre i złe strony takiej decyzji? No i jakie zwierzę będzie trafnym wyborem?
apartamentowce

Psiak to najwierniejszy przyjaciel człowieka, dlatego powinniśmy starać się uczynić wszystko, by troszczyć się o jego zdrowie

Wszyscy, którzy lubią zwierzaki, mówią, że psiak jest najwierniejszym towarzyszem życia i prawdziwym przyjacielem. Musimy więc postarać się odwdzięczyć mu się za jego bezgraniczne przywiązanie oraz dbać o jego dobrą kondycję.


labrador szczeniak

Przydatne informacje dla ludzi zainteresowanych przygarnięciem psa

Nie da się ukryć, że opieka nad zwierzęciem jest powiązana z poszczególnymi obowiązkami, i z tego powodu przygarnięcie pod własny dach pupila powinno być dokładnie przemyślaną decyzją.
odrobaczanie

Starasz się wychowywać swego pas? Pomoże Ci w tym specjalna obroża!

W dzisiejszych czasach niemalże każdy człowiek ma jakieś zwierzę - o ile tylko pozwoliły nam na to nasze warunki, staramy się zazwyczaj dać odrobinę ciepła i miłości jakiemuś zwierzęciu.
Pies rasy mastif tybetański

Fachowa opieka nad twoim psem

Każdy właściciel zwierzaka wie jak ważne jest dbanie o swojego czworonoga wie. Wszyscy właściciele czworonogów powinni wiedzieć jak istotne jest dbanie o swojego pupila. Odpowiednia pielęgnacja jego sierści, jamy ustnej oraz zbilansowana dieta w każdym przypadku są obowiązkowe. Aby sierść podopiecznego była zadbana i lśniąca powinniśmy dobrze o nią dbać oraz dobierać kosmetyki przeznaczone dla zwierząt. Pod żadnym pozorem nie używajmy kosmetyków przeznaczonych dla ludzi. Powinniśmy nabyć specjalistyczny szampon dla psów.
Karma sucha dla kotów Acana

Jak dbać o kotka?

Każdy kto dorobił się potomstwa na pewno już przerabiał ten temat. W pewnym wieku nasze pociechy przybiegają do nas z pewnym pytaniem. Zazwyczaj bardzo boimy się tej chwili. Ale prędzej, czy później to następuje. Warto dużo wcześniej przygotować się do tej rozmowy i określić z partnerem, jakie chcemy zająć stanowisko.
Pies rasy mastif tybetański

Kupno pieska. Na jakie rzeczy trzeba zwrócić uwagę?

Kiedyś w końcu przychodzi ten czas, gdy nasze dziecko oznajmia nam, że chce posiadać w domu zwierzątko. To bardzo istotna rzecz i należy się nad tym odpowiednio zastanowić. Z pewnością nie powinniśmy od razu się zgadzać. Nie mówmy naszemu dziecku, że pozwalamy na to, tylko dlatego, by przestało nas tą prośbą zamęczać. Oszukiwanie malca może przynieść jeszcze gorsze skutki niż brak zgody. Zanim jednakże zniszczymy pragnienia dziecka o zwierzątku, przeanalizujmy wszystko na chłodno.
kotek

Sprawdzaj recepturę kupowanej karmy

Należy powiedzieć, że każde zwierzę potrzebuje czegoś odmiennego do prawidłowego rozwoju. Jedne będą wymagały minerałów, które będą ochraniały ich stawy, a drugie znów będą potrzebowały jedzenia, która pomoże im walczyć z alergiami. Przez to właśnie nim nabędziemy daną karmę, warto się uważnie wypytać weterynarza, co będzie najbardziej dobre dla naszego czworonoga oraz jaką dietę powinien on stosować.
tibetan mastiff

Czy warto posiadać we własnym mieszkaniu psa?

Kiedyś psy w dużej mierze służyły swoim właścicielom jako doskonała ochrona przed przykładowo drapieżnikami. Szczególnie na wsi bardzo często psy były praktycznie nieodłączną częścią życia. Dzisiaj nadal psy są bardzo często wykorzystywane do tak jakby celów komercyjnych, na przykład są doskonałe jeżeli w grę wchodzi branża ochroniarska. Naturalnie w tym wszystkim raczej nie ma nic złego, w końcu jeżeli psy są dobrze traktowane, to bez wątpienia jest im dobrze. Jednak takie psiaki jak przykładowo tibetan mastiff breeders, są "rozchwytywane" akurat nie z tego typu przyczyn.