Menu strony
Hodowla
gołąb

Produkty dla gołębi powinny posiadać właściwe minerały

Czy powiemy jak dbać o gołębie?

Produkty dla gołębi powinny posiadać właściwe minerały

Gdy podejmiemy decyzję, że pragniemy zajmować się gołębiami, że pragniemy je hodować, a następnie wystawiać na różnych giełdach oraz uczyć je powrotu do gniazda nawet z sporych tras, to obowiązkowo musimy się dowiadywać w jaki sposób je pielęgnować. Wbrew pozorom są one bardzo delikatnymi stworzeniami, z tego powodu musimy się upewnić, że odpowiednio powiemy, w jaki sposób się z nimi obejść.
ziewający Tibetan mastiff

Interesujące wieści o rasie psów Tibetan Mastiff

Dla amatorów psów, tych, którzy po prostu pragną mieć puchatego towarzysza, jak i tych, których interesuje hodowla mastif tybetański stanowi najlepszy wybór. Ten duży pies będzie stróżem gospodarstwa, towarzyszem zabaw i oddanym przyjacielem. Egzotyczne cechy rasy na pewno uczynią właścicieli bardziej atrakcyjnymi. Mastif tybetański to antyczna, dostojna rasa hodowana od wczesnego średniowiecza przez azjatyckich chłopów i mieszczan w celach obronnych i dekoracyjnych.
mastiff z Tybetu

Z jakiej przyczyny posiadania pieska to naprawdę spora frajda?

Napisać, że pies to największy przyjaciel człowieka to w sumie jakby powiedzieć, że Łódź leży na terenie naszego kraju. Wszyscy to doskonale wiedzą. Jednak należy to powtarzać, bo nadal w polskich schroniskach mieszka dużo psiaków, które ze smutkiem w oczach czekają na nowego pana, człowieka, który je przygarnie
.
Koty Bengalskie

Zwierzaki wśród ludzi – co podawać swojemu kotu, aby nie chorował?

Ludzie od zawsze przygarniali do swoich obejść zwierzaki. Zaczęło się to daleko w przeszłości i ciągnie się to do teraz. Po pierwsze, pewne zwierzęta są trzymane w celach gospodarczych, do uboju i na mięso. Po drugie, już ludzie pierwotni poczynali dostrzegać, że niektóre gatunki, przede wszystkim wilki, dają się oswoić, a gdy już się to uda, te odwdzięczają się między innymi przywiązaniem i wiernością, lecz także czujnością, a też, po właściwym szkoleniu, pomocą w tropieniu i polowaniach.
Tibetan mastiff

Tibetan mastiff rasą szczególnie popularną

Nieprostą w hodowli rasą jest zdaniem wielu fachowców właśnie tibetan mastiff. Te wyjątkowe psy robią wrażenie własnym sprytem i szczególną urodą. Określona hodowla prowadzona przez doświadczonych w tym obszarze specjalistów zachęca potencjalnych właścicieli do wybrania właśnie piesków z tego miejsca. Indyjskie i nepalskie linie krwi mastiffów przybyły do nas bardzo dawno, a do dnia dzisiejszego rasa ta cieszy się wzrastającym ciągle zaciekawieniem.
Pies rasy mastif tybetański

Czym się charakteryzuje mastif tybetański

Podczas zakupu nowego zwierzęcia należy zadbać o niezwykle dużą liczbę kwestii powiązanych z potrzebami gatunkowymi konkretnych zwierząt, takich jak na przykład mastif tybetański. Każdemu zależy, aby jego zwierzę czuło się w mieszkaniu jak najlepiej i psy nie są tu absolutnie żadnym wyjątkiem. W nowym tysiącleciu wybór odpowiedniej hodowli psów nie bywa zwyczajowo sprawą łatwą, zwłaszcza w razie mastifa tybetańskiego. W natłoku placówek zajmujących się tego typu działalnością łatwo popaść w dezorientację. Dlatego też najlepszym pomysłem przed udaniem się do hodowli będzie dodatkowe zapoznanie się z charakterystyką tej danej rasy psa.
Rybki, akwarium

Jak dobrze przygotować akwarium dla rybek?

Od kiedy bajka studia Walta Disney’a pod tym tytułem zagościła na ekranach kin, dzieci na całym świecie dosłownie oszalały na punkcie tej uroczej rybki. W sklepach z akcesoriami dla zwierząt momentalnie jej sprzedaż poszła w górę. Wszystkie maluchy chciały mieć w swoim domu uroczego Nemo. Ale akwarystyka jest popularna w naszym kraju od bardzo dawna. Jeżeli więc nasze dziecko pewnego wspaniałego dnia zacznie się do nas przymilać i powie, że marzy o rybkach, wszelkich potrzebnych rzeczy dowiemy się w sklepie akwarystycznym, których jest cała masa na obszarze naszej ojczyzny.
Pies mastif tybetański

Na którą rasę psów warto teraz postawić?

Co powinniśmy wiedzieć o rasie psów mastif tybetański nim staniemy się posiadaczami takiego psa? Przede wszystkim pod lupę należy brać właściwe warunki, jakie są najlepsze dla takich piesków. Prowadzimy całkowicie profesjonalną opiekę, taką jak hodowla mastif tybetański – jako istotna rasa. Dzięki wielkiemu doświadczeniu możemy zaproponować wiele cennych wskazówek zainteresowanym zakupem takiego psa klientom. Potencjalni klienci liczą na naszą pomoc, a taką właśnie gwarantujemy każdemu.
konie

Odkryj urok jazdy konnej

Hodowla koni na pewno cieszy się w naszym kraju bardzo długą tradycją, a te wyjątkowe zwierzęta przez całe wieki odgrywały niezwykle istotną rolę w samej tylko polskiej wojskowości. Również i w obecnych czasach znajdziemy u nas niemałe grono fanów jazdy konnej, i raczej trudno byłoby się temu dziwić, ponieważ rzeczywiście może to być fantastyczny sposób na wykorzystywanie swojego wolnego czasu dla każdego z nas. Z jednej strony zapewniamy sobie dzięki temu dawkę ruchu na łonie natury, a jednocześnie taka aktywność jest niezwykle relaksująca.
kot

Przechowywanie mruczków w mieszkaniu

Koty są jednymi z najbardziej popularnych zwierząt domowych. Cechuje je duża doza niezależności, co odróżnia je od psów. Inną różnicą jest to, że koty nie wymagają wyprowadzania na spacer przez ludzi. Dzięki temu chętnie przygarniane są przez ludzi, którzy mają mniej czasu ze względu na pracę i pozostałe obowiązki. W przypadku gdy właściciel mieszka w stosunkowo spokojnej okolicy, dopuszczalne jest wypuszczanie zwierzęcia na dwór.