Menu strony
Rozgrywka
zestaw playstation i gry

W co warto grać w wolnym czasie na konsoli?

Pierwszą grą, zaprezentowaną jeszcze w latach 70 był Pong – była to prosta gra w której należało odbijać piłeczkę. Od tego czasu wiele rzeczy uległo zmianie, przemysł gier wart jest miliardy dolarów a koszty tworzenia części gier szacowane są na setki milionów dolarów. Znaczny udział w tym ogromnym rynku mają gry tworzone na konsole – Xbox oraz PlayStation. Niedawno stworzono nowy typ tych urządzeń, co zapowiada kolejny przełom w świecie gier.
Grand Theft Auto 5

Battlefield IV, GTA 5 - najpopularniejsze gry

Pasjonaci gier komputerowych, szczególnie tych o ciężkim, męskim wydźwięku bardzo dobrze kojarzą grę o nazwie Battlefield wykonaną przez studio EA DICE ze Szwecji. Gra ta jest klasyczną strzelanką pierwszoosobową znaną z trybu multiplayer. Do zasadniczych cech tej gry należy także to, że walki przeprowadzane w sieci toczone są na ogromnych mapach. Gracze zaś korzystają z urozmaiconych militarnych pojazdów i posiadają możliwość unicestwiania niektórych sektorów z okalającej ich wirtualnej strefy. Grający nie mogą ingerować w to, co robią ich współtowarzysze. Twórcy Battlefield podarowali jednakże użytkownikom gry system wydawania rozkazów i wspierania kolegów.
screen z gry komputerowej

W jakie gry bardziej opłaca się grać: w komputerowe czy planszowe?

Rynek gier jest nad wyraz dynamiczną specjalnością. Każdego roku przybywa tu wiele tytułów. Ludzie nieustannie je nabywają, bo w naszych ciężkich czasach gry stały się odskocznią od trudów codzienności. Zarówno gry planszowe, jak i komputerowe cieszą się potężną popularnością. Jedni wolą wirtualny świat, drudzy realne spotkanie z bliższymi. Które gry są lepsze: planszowe czy wirtualne?