Menu strony
Dziecko
Profesjonalny aparat fotograficzny

Każdy może cyknąć zdjęcie, lecz nie każdemu uda się wykonać wyjątkową fotografię

Wszelką istotną sekundę w naszym życiu winniśmy udokumentować na zdjęciach. To niesamowite, że po kilku latach możemy wrócić do tych doskonałych przecież momentów, aby od nowa rozpalić w nas płomień radości. Za pomocą fotografii nasze wspomnienia są żywsze, bo możemy zobaczyć przykładowo nasze fotografie z wcześniejszych lat.
Pies rasy mastif tybetański

Kupno pieska. Na jakie rzeczy trzeba zwrócić uwagę?

Kiedyś wreszcie przychodzi ten czas, gdy nasze dziecko oznajmia nam, że pragnie posiadać w domu zwierzę. To bardzo istotna kwestia i trzeba się nad tym odpowiednio zastanowić. Na pewno nie możemy pochopnie się zgadzać. Nie oznajmiajmy naszemu dziecku, że zgadzamy się na to, tylko po to, aby zaprzestało nas tym pytaniem męczyć. Oszukiwanie malca może przynieść jeszcze gorsze skutki niż odmowa. Zanim jednak zadeptamy marzenia dziecka o zwierzaku, przeanalizujmy wszystko na chłodno.
Roztocze

Jak możemy zająć swojemu dziecku przynajmniej część wakacji?

Wakacje w Polsce, a zresztą nie tylko u nas, są całkiem długie - chociaż oczywiście prawda jest taka, że uczniowie bez wątpienia mocno narzekają na to, iż przerwa szkolna jest zbyt krótka. Można tak naprawdę powiedzieć, iż nie jest zbyt łatwo uchronić własne dziecko przed wszechobecną nudą. Bo chociaż co prawda dzieciaki czekają na lato, to gdy już nadejdzie końcówka czerwca, rozpoczynają się małe kłopoty... Jednakże nie można powiedzieć, że we wszystkich przypadkach dzieci nie będą miały nieprzeciętnych wspomnień z lata. O co dokładniej chodzi?

Kiedy mamy kotka w pokoju

Koty to niezwykłe istoty. Każdy, kto posiada to zwierzę w mieszkaniu, na pewno to potwierdzi. Jeśli więc w odpowiedzi na niezliczone prośby naszego brzdąca, chcemy mu wreszcie pozwolić na jakieś zwierzątko, można pomyśleć właśnie o kotku.
Kotki to zwierzaki wyjątkowo samodzielne. Potrafią sobie poradzić bez ludzi, jednakże łaskawie tolerują naszą egzystencję w mieszkaniu. Gdy bowiem decydujemy się na kota, trzeba nam wiedzieć, że wpuszczamy do naszego mieszkania absolutnego władcę. To właśnie on decyduje, kiedy można go podrapać za uszkiem lub pobawić się. Dziecko, które ma kotka, na pewno nauczy się pokory, ponieważ ten zwierzak z pewnością nie da sobą rządzić.

Kot w naszym życiu

Dzieciaki w pewnym okresie dorastają do pewnej odważnej decyzji i któregoś cudownego dnia oświadczają nam, że pragną posiadać zwierzaka. Mógł to być wpływ innych dzieci. Jeśli w sąsiedztwie jakiś brzdąc ma świnka morska lub inne stworzonko jest na osiedlu kimś. Pozostałe dzieci chcą przecież zwierzątko pogłaskać, pofiglować z nim chwilkę. W tym momencie ten maluch jest panem i władcą i jedynie od jego widzi mi się zależy, kto tym razem weźmie na ręce jego świnkę.

Odkryj w gry planszowe

Od kilku lat gry planszowe strategiczne, kooperacyjne czy wojenne zdobywają oprócz serc młodzieży również coraz częściej serca dorosłych. Razem budują państwa, zabijają potwory, konkurują o niezbędne zapasy i skarby czy wymieniają się artykułami na średniowiecznych trasach handlowych.
Akwarium

Poradnik - jakie zwierzę kupić dziecku

Setki opiekunów zastanawia się, czy zgodzić się na nalegania pociechy o zwierzątko. Czy zatem jest to rozsądny pomysł? Czy powinno się kupić dziecku zwierzę? Jakie są dobre i złe strony takiego zakupu? No i które zwierzę będzie najlepszym wyborem?
Kredki, przybory szkolne

Edukacyjne kolorowanki dla dzieci

Kolorowanki online nie od dziś są codzienną formą zabawy. Wielu rodziców jednak zadaje pytanie czy ta forma bawienia się jest dla ich pociech odpowiednia, czy wspomaga ich właściwy rozwój i wspiera naturalne metody uczenia się dzieci.
Kredki, przybory szkolne

Malowanki online

Lato w naszym kraju bywa mokre, zima ciągnie się miesiącami, warto więc mieć pomysły na dla naszych pociech na te chwile. Dobrze też, by te zabawy nie ograniczały się do patrzenia w telewizor. Postarajmy się, aby zabawy były interesujące i wspomagające rozwój. Wcale nie wymaga to ogromnego trudu, bo te wytyczne spełniają na przykład kolorowanki do wydruku.

Niesamowity landgadżetów lego.

Większość w wieku dziecięcym marzyło o pakiecie klocków lego. Ambicją wielu dzieci jest skonstruowanie spektakularnych twierdz, a nawet miast z lego. Repertuar lego jest bardzo rozmaity, istnieją nawet małe figurki postaci ludzkich. Klocki lego city wychodzą naprzeciw pragnieniom, uskuteczniając nie tylko na budowanie miast, ale i pojazdów w nich poruszających się (traktory, helikoptery, statki itp.).