Menu strony
Szkoła

Pasje nie wciąż idą równo ze szkołą

W szkole dzieci uczą się konkretnych przedmiotów, zdobywają pewną wiedzę, jednak musimy pamiętać o tym, iż ma możliwość stać się tak, iż zainteresują się czymś innym, o czym w szkole się nie opowiada, a wtenczas na nas, na rodzicach będzie spoczywała odpowiedzialność, żeby uprościć im dostęp do tej wiedzy i równocześnie, żeby sprawić, by chciały dalej rozwijać swoje zainteresowania.
teatr

Chcesz zagwarantować dzieciom niebanalną zabawę? Przedstawienie okaże się ciekawą alternatywą

Dzieci są ciekawe otoczenia, przez co często nie są w stanie dłużej usiedzieć na miejscu oraz ciągle poszukują nowych rozrywek. Dosyć ciężko zająć je jakąś zabawą albo organizować im czas. Pomimo to warto wychodzić z dziećmi na różnorakie imprezy kulturalne stworzone z myślą o nich, bo to doskonale oddziałuje na ich rozwój i poszerza ich horyzonty.
nauka

Dlaczego opłaca zdobywać wiedzę cały czas? Co nam to daje? Na które kursy warto się zdecydować?

Nigdy nie jest zbyt późno na naukę nowych umiejętności. Nawet jeśli wydaje nam się, iż ta wiedza nie wniesie za dużo do naszego życia oraz jest stratą czasu, to pomyślmy o tym, jak o doskonałym ćwiczeniu dla naszego mózgu. Zapewne nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, iż nasz mózg musi mieć intelektualny wysiłek, gdyż to doskonale polepsza jego pracę. Gdy starzejemy się mamy tendencję do zapominania, mylenia różnych słów, czy też trudniej się nam liczy. Zapewnienie naszemu mózgowi takiego intelektualnego wysiłku zapewni nam sprawniejszą jego pracę na długi czas.

Gry i zajęcia dla przedszkolaków

W rozwoju dziecka dobrze nie zaniedbywać okresu przedszkolnego, kiedy pociecha rozpoczyna pozyskiwać zdolności potrzebne dla jego dalszego prawidłowego rozwoju. Rozmaite gry dla przedszkolaków i zabawy wspólne pomagają w budowie relacji koleżeńskich jak również pomagają zainteresować maluchy rzeczywistością społeczną. Łatwe gry takie jak gra w berka, wspólne wykonywanie piosenek, układanie puzzli ,a także tańce, należy uzupełnić grami wspierającymi rozwój umiejętności ruchowe i logicznego myślenia.