Menu strony
Konie
Stadnina zimą

Konie to z pewnością fascynujące zwierzęta

Chociaż zasadniczo nie przepadam za zwierzętami, nigdy żadnego nie miałem, to zasadniczo konie akurat lubię. Być może z tej przyczyny, że przecież często konie są czymś nieco więcej, niż wyłącznie zwierzakami? W końcu nie można powiedzieć, że konie nadają się tylko do jazdy na nich. Oczywiście jazda konna ma sporo atutów, lecz uważam, iż w bardzo wielu przypadkach konie praktycznie potrafią uratować człowiekowi życie. A przynajmniej zdrowie. Nie przesadzam, drogi czytelniku!
polowanie

O jakich sprawach trzeba pamiętać szykując legowisko dla swojego psa?

Wszyscy sympatycy czworonogów stają czasami przed przymusem przygotowania psu należytego miejsca odpoczynku. Jednak pies mógłby nie zechcieć z różnych względów spędzać tam czasu.
karma dla psa brit

Karma dla psa brit ma wszystko co niezbędne

Jeżeli pragniemy, by nasz psiak był z nami jak najdłużej w pełnym zdrowiu, to z pewnością powinniśmy zadbać o jego odpowiednie odżywianie.
koń

Jazda konna - idealne hobby

Jazda konna niegdyś będąca sportem najbogatszych lub traktowana jako forma transportu, dziś dostępna dla wszystkich, przeżywa swój rozkwit w w branży rekreacji, jak też leczniczej. Żyjąc w pośpiechu i tłoku, zapominamy jak istotny dla ludzi jest kontakt z naturą. Hippika jest nie tylko fantastycznym sportem polepszającym kondycję i rozwijającym mięśnie, ale też jest metodą na odpoczynek i oderwanie od szarawej rzeczywistości.
pożywienie

Obroże przeciw szczekaniu - czym konkretnie są a także jakimi dokładnie cechami się od siebie różnią?

Bardzo wiele gadżetów przeznaczonych dla psów w obecnych czasach wzbudza dość silne kontrowersje. Jednym spośród nich bez wątpienia jest interesująca nasze osoby dzisiaj obroża antyszczekowa, która to jak sama nazwa wskazuje ma powstrzymywać psa przed samym szczekaniem.
konie

Odkryj urok jazdy konnej

Hodowla koni na pewno cieszy się w naszym kraju bardzo długą tradycją, a te wyjątkowe zwierzęta przez całe wieki odgrywały niezwykle istotną rolę w samej tylko polskiej wojskowości. Również i w obecnych czasach znajdziemy u nas niemałe grono fanów jazdy konnej, i raczej trudno byłoby się temu dziwić, ponieważ rzeczywiście może to być fantastyczny sposób na wykorzystywanie swojego wolnego czasu dla każdego z nas. Z jednej strony zapewniamy sobie dzięki temu dawkę ruchu na łonie natury, a jednocześnie taka aktywność jest niezwykle relaksująca.