Menu strony
Umiejętności
ptak

Skrzydlate szaleństwo

Gawrony, jemiołuszki, jerzyki czy kukułki każdy z nas z ukrycia podziwia ich urodę. Przebywanie z ptakami, wsłuchiwanie się w ich śpiew to prawdziwa uczta dla ucha i oka. Przy dzisiejszym szybkim tempie życia nie zwracamy uwagi na to, co dzieje się za oknem czy na naszym parapecie, a toczyć się tam może ekscytujące życie ptasich rodzin.
Agroturystyka na Kaszubach

Jak ciekawie spędzić urlop?

Każdego roku stajemy przed jednakowym dylematem. Co zrobić z wakacjami? Opalanie się na plaży dla wielu osób jest nieciekawe, przede wszystkim gdy nie przepadają za palącym słońcem. Wspinaczki górskie najczęściej są wyczerpujące, a przecież lato powinno być czasem relaksu. Może wobec tego spróbować czegoś całkiem odmiennego? Rozwiązaniem tych problemów może być jazda konna - sport łączący w sobie aktywność na łonie natury, a przy tym dający ogromną radość i możliwość kontaktu z końmi - ładnymi i dumnymi zwierzętami.
podczas grania

Zapewnij sobie dzienną dawkę rozrywki w wolny wieczór

Gry są aktualnie niezwykle często praktykowanych rozrywek domowych obok telewizji czy Internetu. Wielu ludzi stało się hobbystami, kolekcjonerami. Jest to fenomen – grając przechodzimy w inne równoległe rzeczywistości – możemy być stworzoną przez samego siebie wirtualną osobą. Posiadanie komputera lub Play Station w mieszkaniu stało się już dla większości ludzi standardem. Każdy człowiek może znaleźć pośród gier coś co pokryje się z zainteresowaniami – dotycząbowiem wielorakich aspektów – od gier fantasy, poprzez gry muzyczne aż po strategiczne. Każdy znajdzie coś dla siebie. Nabywając egzemplarz grynależy więc kupić gatunek, jaki na pewno wzbudzi nasze zainteresowanie. Mamy możliwość znaleźć coś w wśród wielu oferowanych nam opcji. W artykule opisano wachlarz zdecydowanie różnych opcji dla ludzi o zróżnicowanych gustach:.
nauka

Dlaczego opłaca zdobywać wiedzę cały czas? Co nam to daje? Na które kursy warto się zdecydować?

Nigdy nie jest za późno na uczenie się nowych umiejętności. Nawet jeżeli wydaje nam się, że tego typu wiedza nie wniesie za dużo w nasze życie i jest to strata czasu, to pomyślmy o tym, jako o doskonałym ćwiczeniu dla mózgu. Pewnie nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że nasz mózg musi mieć myślowy wysiłek, bo to doskonale usprawnia jego pracę. Gdy starzejemy się mamy tendencję do zapominania, mylenia różnych słów, czy też trudniej się nam liczy. Zapewnienie naszej głowie takiego intelektualnego wysiłku zapewni nam sprawniejszą jego pracę na długi czas.