Menu strony
Oświetlenie
Rybki, akwarium

Jak dobrze przygotować akwarium dla rybek?

Od kiedy animacja studia Walta Disney’a pod tym tytułem weszła na ekrany kin, dzieciaki na całym świecie dosłownie zwariowały na punkcie tej małej rybki. W sklepach zoologicznych gwałtownie wzrosła jej sprzedaż. Wszystkie dzieciaki chciały mieć na własność małego Nemo. Ale akwarystyka jest popularna w naszej ojczyźnie od bardzo dawna. Jeśli więc nasz maluch któregoś pięknego dnia zacznie się do nas przymilać i wyzna, że pragnie mieć rybki, wszystkich niezbędnych informacji dowiemy się w sklepie akwarystycznym, których jest bardzo dużo na terenie naszego kraju.
akwarium, akwarystyka

Wodny świat w twoim domu

Rodacy posiadają w mieszkaniach różnorakie stworzenia. Zazwyczaj zwierzęcym kompanem w Polsce jest pies, czasem kot. Bywa, że miłośnicy egzotycznych stworzeń sprawiają sobie takie zwierzaki jak tarantula lub wąż boa. A ci, którzy kochają fauna wodną, stawiają sobie w mieszkaniach duże akwaria i potrafią godzinami patrzeć na egzystujące w nich okazy. Mnóstwo analiz naukowych udowodniło, że spoglądanie na rybki może silnie rozluźnić nawet najbardziej zestresowanych ludzi.
Ryba pływająca w akwarium

Dobre rady na temat idealnego wyboru oświetlenia do akwarium

Odpowiednio dobrane oświetlenie w domowym akwarium jest niezwykle ważne dla zachowania w dobrej formie roślin akwariowych, oraz ryb i pozostałych zwierząt. Niewłaściwie dobrane oświetlenie może powodować obumieranie roślin akwariowych, obumieranie ryb czy zbyt duży rozwój glonów. By temu zapobiec, ważna jest temperatura światła oraz ciepło, które jest wydzielane przez źródło. Do domowego akwarium całkowicie nieprzydatne okazują się niektóre źródła światła – jak lampy na rtęć i metalohalogenowe.