Menu strony
Muzyka

Pasje nie wciąż idą równo ze szkołą

W szkole dzieci uczą się konkretnych przedmiotów, zdobywają pewną wiedzę, jednak musimy pamiętać o tym, iż ma możliwość stać się tak, iż zainteresują się czymś innym, o czym w szkole się nie opowiada, a wtenczas na nas, na rodzicach będzie spoczywała odpowiedzialność, żeby uprościć im dostęp do tej wiedzy i równocześnie, żeby sprawić, by chciały dalej rozwijać swoje zainteresowania.
Młodzież, pokój młodzieżowy

Muzyka to w 21 wieku identyczny biznes jak inne aktywności?

Każdy sort muzyki: rock, metal czy rap to gadżety muzyczne, które błyskawicznie rozchodzą się wśród fanów. Nikt do końca nie wie, jaką część inkasuje artysta, a ile pieniędzy idzie do wytwórni. Jaki dochód przychodzi z płyty, a jaka część przypada z koncertów, nie wiemy też dokładnie, jakie pieniądze z pamiątek wpływa do artystów, twórców, spadkobierców… Można się domyślać, iż nie są to drobniaki. Ale wszystko zależy od wykonawcy.

Jak zareklamować kapelę ?

Działa aż tak dużo kapeli metalowych, że najzwyczajniej w świecie bardzo ciężko radzić sobie z tym, aby zareklamować własną kapelę. Może jest świetna, a więc naszym niejako obowiązkiem jest to, aby w każdym przypadku umieć zadbać o reklamę?
koncert

Nightwish i twórczość tego nieśmiertelnego zespołu

Pochodząca z angielskiego Cambridge grupa Pink Floyd założona została w 1965 roku w Londynie. Twórczość tego zespołu określana była mianem rocka psychodelicznego oraz, w dalszym okresie, zaliczano ją do rocka progresywnego. Floydzi, jak zwykli ich nazywać fani, zakończyli swą twórczość muzyczną w 2005 roku, ale do dziś znajdują ciągle coraz więcej zwolenników na świecie, głównie wśród młodych ludzi. Młodzież chce poznawać klasykę ulubionego gatunku muzycznego, z tego też powodu sięga po nieśmiertelne płyty Floydów.
hobby - rękodzieła

Pasja jest niezwykle istotne, lecz też istotne jest to, żeby stąpać twardo po ziemi. W przeciwnym wypadku może nam się nic nie udać

Zagadnienie, jak różne są marzenia od stanu faktycznego, warte jest napisania kilkunastu pokaźnych tomów. Znacie to, zajmujecie się czymś przez jakiś czas, pewien projekt, jaki zapowiada się rzeczywiście świetnie, wyobrażacie sobie jaki będzie jego efekt, jak niesamowicie spodoba się wszystkim interesującym się tematem. W końcu przychodzi dzień, kiedy to dzieło ujrzeć ma światło dzienne, ty czekasz na reakcję publiki i... nic szczególnego, a raczej klapa. Realność znów dała o sobie znać.
pearl jam

Jakiego rodzaju muzyki najchętniej słuchamy współcześnie?

Każdy z nas posiada swoje pasje. Można nawet śmiało zaryzykować ogłoszeniem, że hobby to niesłychanie ważny element naszej osobowości, dzięki któremu jesteśmy w stanie się nieustannie rozwijać. Praktyka pokazuje nam, że posiadamy niezmiernie różne przedmioty zainteresowania. Wszystkie one w dużej mierze są zdeterminowane naszą osobowością, która jak najbardziej jest wyjątkowo indywidualna oraz oryginalna. Znaczna część naszego społeczeństwa natomiast wie, że muzyka to element, który łączy wszystkich, obojętnie od poglądów politycznych czy religijnych. Niemniej jednakże także w temacie muzyki posiadamy bardzo zróżnicowane zdanie.
koncert

Czy w ogóle można zrobić dzisiaj karierę w muzyce?

Świat niemalże powariował na tle programów muzycznych - mowa w owym momencie o takich programach, które niejako pomagają w szukaniu gwiazd, niesamowitych piosenkarzy. Generalnie osiągnięcie wielkiego sukcesu nie jest realne, nawet w USA, ale naturalnie w wielkim błędzie są takie osoby, które uważają, że programy typu Idol i tak nic nie mogą dać. Bez paniki - jeżeli ktoś potrafi fajnie śpiewać, a na dodatek charakteryzuje się niezwykłą charyzmą, pewnie ma znaczące szanse na zaistnienie.
Studio nagrań

Trzeba nieustępliwie dbać o jak najlepszą jakość nagrywanej muzyki

Kiedy jakiś zespół pragnie się przebić z grona kolejnych, właściwie znanych już zespołów, a dodatkowo jeszcze chce mieć pewność, iż potem utrzyma własnych fanów, to z pewnością nie tylko musi zadbać o tekst utworów i odpowiednie brzmienie na koncertach, lecz także i o właściwe brzmienie na płytach, które idą do fanów.
Młodzież, pokój młodzieżowy

Który gatunek muzyki jest przez nas ochoczo słuchany?

Muzyka jako jedna z dziedzin naszego życia z pewnością w szeregu przypadków towarzyszy nam podczas różnych przeżyć w trakcie naszego nadzwyczaj trudnego funkcjonowania . Niemniej tymczasem jak się okazuje nasze gusta muzyczne w wielu przypadkach są niezwykle odmienne, tym samym tez trudno jest znaleźć muzykę uniwersalna, która w dużej mierze bardzo dobra dla każdego.