Menu strony
kleszcz

W sezonie letnim warto szczególnie zadbać o nasze zwierzaki

Posiadanie psa czy kota w mieszkaniu wymaga od nas wyjątkowego zaangażowania, bowiem o jego zdrowie trzeba troszczyć tak samo jak o własne. Istotna jest właściwa dieta, która będzie bogata w mikroelementy, ale dodatkowo higiena, co w sytuacji psów ma wyjątkowe znaczenie. Nie można ukryć, że wszelakiego rodzaju drobnoustroje są niepożądane w szczególności, gdy zwierzę żyje w domu. Należałoby zatem odpowiednio wcześnie zainwestować w solidnej jakości preparaty i systematycznie odwiedzać weterynarza. Wskutek tego na pewno unikniemy różnego typu chorób i, co równie znaczące, zaoszczędzimy na kurowaniu, jakie w tym przypadku jest ogromnie drogie.
Kotek

Jakiego rodzaju elementy może zawierać musli dla koni oraz z jakiego powodu należałoby nim karmić naszego rumaka?

Jeśli uważasz, że teraz konie wciąż karmione są tylko przy pomocy zwykłego siana, to chyba czas na to, żeby zaktualizować posiadane przez siebie wiadomości.
pies rady buldog

Zbilansowane karmienie naszego pupila

Jakiś czas temu psiaki żywiono tym, co danego dnia było na obiad. Czasem do miski czworonoga wpadała wątróbka, od czasu do czasu urywek kiełbaski. Na szczęście dla formy psów te czasy się skoczyły, ponieważ dziś w sklepach znajduje się wiele różnych wartościowych preparatów spożywczych dla zwierzaków.
Karma dal psa

Ogród to miejsce, w którym przyjemnie można spędzać czas? Warto o tym pamiętać i z tego korzystać

Każdy powinien mieć jakieś hobby, choć by było one dosyć mało skomplikowane. Tego typu zajęcie też nie musi być jakieś bardzo wyszukane, gdyż świetne hobby to takie, przez które czujemy się zdrowo oraz komfortowo. Dzięki niemu możemy odżyć po trudnym dniu pracy i odczuć, iż życie ma sens. Sporo ludzi posiada właśnie tego typu zainteresowanie, a często jest nim ogród. Może to się wydawać zbyt banalne, niektórym bez wątpienia nie zmieści się to w definicji hobby, ale prawdą jest, iż zajmowanie się ogrodem to wiele zadań do wykonania, ale także wielka przyjemność.
Guarami

Zakup akwarium

Znajdujące się w oszklonym zbiorniku kolorowe rybki, które można obserwować przez całe tygodnie, to tajemne marzenie niejednej osoby. Od jego realizacji powstrzymują zazwyczaj koszty, jak również dużo wstępnych problemów związanych z dbałością o rybki. Akwarium dla rybek wbrew pozorom nie musi być przesadnie kosztowne, ani pochłaniać ogromne ilości czasu. Początkowy wkład pracy ekspresowo zwraca się przynosząc dodatkowe zyski. Piękno to oczywiście coś, w co każdorazowo warto zainwestować. W jaki sposób jednak wyposażyć swoje pierwsze akwarium ,a także o czym przed wszystkim należy pamiętać?
olej dla koni

Jaki olej wybrać dla swego konia, żeby był zdrowy i ładnie wyglądał?

Na rynku jeździeckim odnajdziemy dużo olejów przeznaczonych dla naszych cztero kopytnych pupili. Namyślać się można by po co koniowi olej, jeśli nie ma on pęcherzyka żółciowego oraz nie trawi tłuszczów.
Tibetan mastiff

Odpowiednia pielęgnacja czworonoga i kota

Trzymanie w domu zwierzaka to generalnie jeden wielki zbiór problemów i przyjemności. Wierny pies przynosi wiele radości i uśmiechu nawet w smutne dni. To świetny towarzysz do długich wędrówek i obrońca. ko, mimo swojej ostrożnej natury, również umie się szybko zakumplować z ludźmi. Zasypianie z puszystym, mruczącym kłębkiem futra to ogromna przyjemność.
Pies

W jaki sposób należy dobierać karmę dla psa?

Zdrowy pies będzie to radosny pies. Tymczasem nie zawsze o tym właściciele swoich psiaków pamiętają oraz opasają jedzeniem z przeznaczeniem dla ludzi. To nadzwyczaj często powodem wielu chorób u psiaków.
Pies rasy mastif tybetański

Kupno pieska. Na jakie rzeczy trzeba zwrócić uwagę?

Kiedyś w końcu przychodzi ten moment, gdy nasze dziecko oznajmia nam, że musi mieć w domu zwierzaka. To bardzo istotna kwestia i powinniśmy się nad tym dobrze zastanowić. Z pewnością nie można od razu się zgadzać. Nie oznajmiajmy naszemu dziecku, że pozwalamy na to, tylko dlatego, aby zaprzestało nas tą prośbą zamęczać. Oszukiwanie malca przyniesie jeszcze gorsze efekty niż odmowa. Zanim jednak zadeptamy pragnienia dzieciaka o zwierzątku, przeanalizujmy wszystko na chłodno.
mastiff z Tybetu

Z jakiej przyczyny posiadania pieska to naprawdę spora frajda?

Powiedzieć, że pies to największy przyjaciel człowieka to tak naprawdę jakby napisać, że Wrocław znajduje się na obszarze naszego kraju. No wszyscy to doskonale wiedzą. Jednakowoż trzeba to powtarzać, bo w dalszym ciągu w polskich schroniskach mieszka dużo psów, które z wielkim żalem oczekują na nowego pana, takiego człowieka, który zdoła je przygarnąć
.