Menu strony

Obroże przeciw szczekaniu - czym konkretnie są a także jakimi dokładnie cechami się od siebie różnią?

Wiele gadżetów przeznaczonych dla psów w obecnych czasach wzbudza dość mocne kontrowersje. Jednym z nich bez wątpienia bywa ciekawiąca nas dzisiaj obroża antyszczekowa, która jak sama nazwa wskazuje ma powstrzymywać psa przed samym szczekaniem.


pożywienie


Co dobrze jest wiedzieć o takiej obroży oraz jakie konkretnie powstały jej rodzaje? Te wszystkie rzeczy a także jeszcze o wiele więcej po dowiadujesz się z naszego całkiem nowego - dopiero co napisanego - artykułu!


spuszczel


Obroże przeciwko szczekaniu, a więc mówiąc bardziej prosto obroże (www.sport-dog.pl/) antyszczekowe, są to urządzenia przeznaczone wyłącznie dla psów. Wyczuwają one drgania, pochodzące z krtani zwierzęcia, na które to są osadzane no i zanim pies zacznie szczekać wyzwalają jeden z kilku typów ostrzeżeń: ultradźwięki, nieprzyjemny dla psów zapach albo najmocniej kontrowersyjne ze sposobów, a więc wyładowania (konkretniej impulsy) elektryczne. Takiego rodzaju obroże posiadają, tak jak w przypadku sposobów działania różne cechy charakterystyczne, które to bywają adekwatne dla konkretnej obroży. Przede wszystkim takie obroże mają możliwość być wodoodporne, mogą posiadać regulację czułości czy też samej siły impulsu typu elektrycznego. Zazwyczaj są one zasilanie baterią lub bezpośrednio wybudowanym w nie akumulatorem.


Pozostałe artykuły

O jakich sprawach trzeba pamiętać szykując legowisko dla swojego psa?

polowanie
Wszyscy miłośnicy psów stają czasami przed koniecznością przygotowania psu należytego miejsca wypoczynku. Jednak pies może nie zechcieć z różnorodnych powodów spędzać w tamtym miejscu czasu.


Dobrze jest mieć świadomość, że każda obrożą posiada funkcję automatycznego przystosowania siły i rodzaju bodźca (a więc wspomniane powyżej: wibracja, dźwięk i prąd), samej częstości danego bodźca, w uzależnieniu od głośności oraz czasu szczekania naszego psa, oraz ma w posiadaniu zabezpieczenie powodujące czasowe wyłączenie obroży, zazwyczaj po minucie ciągłej aktywacji. Na sam finisz dodajmy, iż obroże te bywają zdalnie sterowane z pomocą przystosowanego do tego pilota.
2018/07/23