Menu strony

W jaki sposób tresować pieska?

Trenowanie czworonoga wymaga od posiadacza odpowiedniego szkoleniowego podejścia, wiedzy jak też przede wszystkim doświadczenia.


WSzelki pies – bez względu na to czy mamy do czynienia z niewielkim Yorkiem, bądź z Bernardynem – musi zostać odpowiednio przeszkolony.


Zanim przejdziemy do tematu tresury, należy uświadomić sobie parę spraw. Kupno psa (sprawdź materace dla psa) jest bardzo łatwym zadaniem, niemniej niesie za sobą pewne następstwa. Ażeby uprościć sobie zadanie, należy wybrać psa, jaki który będzie pasował do naszego stylu życia. Wiele osób decyduje się na kupno piesków, które są "kobiece", "komiczne" bądź ładne. Nie jest to jednakże właściwy sposób na Wybór zwierzaka. Pies, zależnie od rasy, przeżyć może nawet 15 lat. Temperament psa powinien zatem być pokrewny naszemu charakterowi. Jednostki, które preferują bierny wypoczynek, nie mogą decydować się na zwierzęta, jakie potrzebują wiele aktywności. Zrobią wtenczas krzywdę i sobie, i zwierzęciu. Większa część przypadków nadwagi u psów jest spowodowana nieprawidłowymi działaniami ze strony właściciela. Psy przekarmiane i niewiele aktywne tyją! Jeśli pozbawimy je możliwości ruchu, może to skutkować poważnymi kłopotami zdrowotnymi. Tyle o wyborze psa. Przejdźmy teraz do tematu tresury.


naszyjnik


Pozostałe artykuły

Weterynarze na terenie Krakowa - w jakie miejsce się udać, aby dopomóc własnemu czworonożnemu przyjacielowi?

tableau - Auto
Jak bardzo dobrze wiemy, Kraków to niewiarygodnie piękne miasto, które to żyje aktywnie zarówno dniem, jak również w czasie nocy. Nie dziwi więc fakt, iż wiele sklepów, czy też instytucji, działa tam poprzez całą dobę, będąc otwartymi przez dwadzieścia cztery godziny.


Świnki morskie


Ranking Lekarzy - opinie o lekarzach


Przeznacz na szkolenie 10 minut codziennie. Może się wydawać, że to nazbyt niewielka ilość czasu, by wyszkolić psa. W rzeczywistości jednak jest to wartość optymalna. Pies nie będzie w stanie skupić się na wykonywaniu czynności przez dłuższy czas. Określ, kto w rodzinie będzie instruktorem. Psiaki to zwierzęta stadne, jakie powinny posiadać swego przywódcę. Zwierzak może mieć jedynie jednego lidera.


Określ, kto będzie odpowiedzialny za szkolenie piesków oraz nie pozwólcie nikomu innemu wtrącić się do procesu szkoleniowego. Nadaj psu imię, które będzie praktyczne, ekspresyjne i krótkie.
2018/11/20