Menu strony

Ekscytujące gry - PSP Vita, Playstation 3, Xbox 360

Ten tekst został napisany dla wszystkich tych, którzy nie posiadali nigdy konsoli, ani nie orientują się, czym ona tak naprawdę jest i do czego się jej używa. Wyjaśnię też, czym się ona różni od PC, jakie są jej modele i komu ją można najmocniej zarekomendować. Konsola to w rzeczywiście komputer, odróżniający się od zwykłego PC funkcją. Jest to urządzenie dedykowane tylko do gier wideo.
Konsoli nie da się po zakupie ulepszać, dokupując nowsze podzespoły, tak jak czyni się to w wypadku klasycznego PC. Stanowi ona zamkniętą całość, do której możemy podłączyć jedynie akcesoria zewnętrzne, takie jak karty pamięci, pady, głośniki i monitor.

Pozostałe artykuły

Najpopularniejsze konsole do gier

Obecnie popularne są gry na PS3, gry na xbox 360 lub – mniej znane – gry na 3DS. Konsole oraz sprzęty przenośnie wyparły już zwyczajne gry planszowe. Od dawna trwa wymiana zdań na temat, która konsola jest najbardziej zaawansowana. Konsole do gier wideo marki Sony, a więc Playstation 3 oraz firmy Microsoft, czyli Xbox 360 proponują tzw. exclusivy, czyli gry wydawane wyłącznie na jedną z platform. Konsole mają opcję dołączania dodatków|akcesoriów, jakim jest Kinect dla Xboxa lub Move do playstation.


W sklepach aktualnie znaleźć można kilka wartych uwagi urządzeń.

Miej świadomość, że aby uzyskać ciekawe informacje na omawiany temat, musisz znaleźć właściwe źródło - więc odkryj serwis, w tamtym miejscu odnajdziesz wciągające fakty.

Tokijskie Sony wyprodukowało dwie generacje konsol - Playstation 2 i Playstation 3 (niebawem Playstation 4). Firma Billa Gatesa ma w sprzedaży Xbox 360, japońskie Nintendo za to Wii. Ceny konsol lepszych generacji dochodzą do 1300zł, w zależności od fakultatywnych dodatków. Taniej można kupić Playstation 2 – w tym przypadku ceny oscylują około 400zł za nieużywany sprzęt.

Gry na konsole w Blackgames
Na tę wielką konsolową czwórkę wydano mnóstwo interesujących produkcji, głównie FPS (First Person Shooter), wyścigowych i zręcznościówek. Warte uwagi gry na PS2 to z całą pewnością Guitar Hero, w którym możemy udawać najzdolniejszych gitarzystów. Polecić należy też znakomitą grę wyścigową Gran Turismo 5. Na PS2 stworzono mnóstwo stanowiących klasykę serii, takich jak Tony Hawk Pro Skater, FIFA, Tekken i Call of Duty. Gry na PS3, ze względu na lepszą konfigurację, posiadają dużo poprawioną szatę graficzną. Największe hity to God of War, Call of Duty, L.A. Noire, Battlefield i Killzone. Konsola Microsoftu zaś posiada nawet obszerniejsze spektrum.

Ten wpis, to niezwykle interesujący materiał? Jeżeli też tak sądzisz, to kliknij na odmienny wątek, a nasza strona (https://www.patataj.com/) sprawdzi się tu wielce.

Niektóre gry na XBOX 360 wspierają specjalny kontroler Kinect, co pozwala na wykrycie ruchu użytkownika i przeniesienie go na ekran. W tej serii znajdziemy mnóstwo pozycji sportowych i zręcznościowych. Konsola ta też może się poszczycić wybitną polską grą RPG Wiedźmin 2: Zabójcy Królów.

Ostatnio powszechne stały się lekkie netbooki i tablety, ułatwiające stały dostęp do sieci. Ciekawą opcją dla każdego posiadacza takich urządzeń byłby zakup konsoli. Dzięki temu można wygodnie oddzielić rozrywkę od pracy.
2020/06/16