Menu strony

W jakich okolicznościach nowoczesna elektroniczna obroża może okazać się użyteczna?

Czy wiesz, że w obecnych czasach przeróżne nowinki techniczne zawitały także do tego typu branży jak kynologia? Istnieją specjalne innowacyjne obroże, jakie nie tylko bardzo ułatwiają przy tresowaniu psiaka, ale też sprawiają, że nie będziemy musieli bać się, że psiak zniknął na zawsze w czasie jakiegoś dalszego Spaceru.


Taka obroża elektroniczna to narzędzie, z jakim najpierw należałoby psa zapoznać tak, aby nie obawiał się nowego elektronicznego przyrządu.
Działa ona jak wydłużenie ręki właściciela. Konkretnie po wciśnięciu przycisku, jaki mieści się na pilocie do obroży, przesyłany jest niewielki impuls elektryczny, jaki powoduje, że wytrenowany wcześniej pies (zobacz asortyment przedsiębiorstwa DogDesing) zaprzestaje wykonywać nieodpowiednią czynność. Wspomniana elektroniczna obroża przydaje się w wielu często spotykanych okolicznościach. Dla przykładu wtedy, gdy pies smakołyki dla psa z kaczki posiada tendencje myśliwskie i uwielbia biec za spotkaną np. w lesie zwierzyną. Odmiennym często spotykanym przykładem mogą być skaczące (z różnorodnych powodów) na ludzi psy. Wtedy, aby przywołać czworonoga do porządku, wystarczy jedynie naciśnięcie pewnego przycisku. To niezwykle ważne dla zainteresowanych, którzy mogą nie przepadać za takim witaniem przez naszego pupila.


obroża elektroniczna


pies


W praktyce sytuacji, kiedy tego typu obroże mogą się przydać jest niezwykle dużo, ale nie należy zbyt często korzystać z tego typu obroży.
Przecież wydawane psu komendy powinny być przejrzyste i łatwe do zrozumienia, natomiast włączanie wibracji, jakie następują po naciśnięciu wymienionego przycisku, mogą wywołać u psa konsternację. A taka obroża nie powinna służyć przecież do denerwowania naszego pupila.
2020/07/14