Menu strony

York jako nowy członek naszego domu – jaką wyprawkę powinniśmy kupić?

Yorki stanowią szczególnie kochane i wdzięczne zwierzątka – dlatego właśnie dużo rodzin decyduje się na zakup zwierzaka tej właśnie rasy.
Jednak poprawna pielęgnacja Yorka jest dość kosztowna i wymagająca. Jakie preparaty i akcesoria powinniśmy kupić, gdy w naszym mieszkaniu zjawił się mały York?

Kucyk i dziewczynka


Najistotniejszą kwestię stanowi odpowiednie żywienie naszego futrzaka, musimy więc kupić dobrą, pełnowartościową karmę. W przypadku Yorków korzystnym wyborem jest karma (zobacz: karma dla kotów) Bosch Junior.

Przeczytaj ten tekst, to także jest świetne źródło (https://legovisko.pl/pl/p/Legowisko-dla-duzego-psa-Mega-Materac/57) opisywanego tematu. Nie czekaj i kliknij a na pewno nie pożałujesz.

Ma ona wszystkie niezbędne składniki odżywcze i mikroelementy, które są odpowiednie dla pieska i zagwarantują mu zdrowy rozwój. Karma Bosch Junior jest dość drobna i cechuje się chrupkością – mały York z powodzeniem poradzi sobie z jej zjedzeniem.


Kolejna istotna sprawa to spacery. Każdy piesek potrzebuje odpowiedniej dawki ruchu – nawet tak mały jak York. Musimy więc nabyć smycz dla Yorka i wychodzić z naszym futrzakiem na spacery – najchętniej 3 razy w ciągu dnia. Wbrew pozorom Yorki potrafią być dosyć silne, pomimo swojej drobnej budowy. Opłaca się więc zatroszczyć się o to, by smycz dla Yorka była wytworzona z trwałego, odpornego na przetarcie materiału- rekomendowana strona.


Sierść Yorków potrzebuje specjalistycznej pielęgnacji – częste kąpiele stają się zatem konieczne. Trzeba jednak nabyć właściwy dla Yorka szampon, aby nie podrażnić jego wrażliwej skóry.
Tak samo ważne jest także częste wyczesywanie pupila. Dzięki kąpielom i czesaniu jego sierść zyska blask i będzie się pięknie prezentować. Pamiętajmy, że zadbany piesek to radosny piesek!
2020/08/28