Menu strony

W jaki sposób działa niewidzialny płot dla domowych zwierzaczków?

Jak wszystkim wiadomo, niesforny piesek czy kotek potrafi w czasie zabaw w ogrodzie dokonać zniszczeń, których efekty częstokroć przyprawiają nie tylko o poważny ból głowy, lecz także wiązać się mogą z wielkimi kosztami. Często przed podjęciem decyzji o nowych nasadzeniach, organizacji nowiutkiej rabatki kwiatowej bądź oczka wodnego stoimy przed dylematem - co na to nasze czworonogi?


pies na spacerze
W ten sposób nawet przepiękne ogródki w które inwestujemy nie tylko kapitał lecz też własny drogocenny czas często nabierają cech niezbyt estetycznie optłotkowanych przestrzeni.
Tak być jednak nie musi. Wyjście jest nie tylko proste, ale także możliwe do wprowadzenia niemal w każdym ogrodzie, w dowolnej chwili - zarówno w trakcie jego zakładania jak też wtedy kiedy ogródek już został zorganizowany i bywa dewastowany przez zwierzęta.
Tak problemy związane z poruszaniem się zwierzaków w ogrodzie jak i przypadki ich ucieczek poza teren parceli możemy w szybki i skuteczny sposób rozwiązać z pomocą instalacji nowinki technologicznej, którą jest niewidoczne ogrodzenie dla psa albo innego czworonoga (przejrzyj pełną propozycję pod adresem).
Co uzyskujemy montując tego typu płot? Przede wszystkim minimalizujemy ryzyko ucieczki naszego ulubieńca. Po drugie zapewnimy odpowiednią osłonę wyselekcjonowanych części ogrodu (pojedyncze rabaty, piaskownice, oczka wodne itd.), a co najważniejsze: nie ograniczymy niepotrzebnie wolności naszego pupila stawiając tradycyjne płoty, boksy czy krępując pieska na łańcuchu.
Psy

Montowanie niewidzialnego ogrodzenia nie przekroczy 30 minut. Nie wymaga praktycznie żadnych narzędzi i wysiłku fizycznego.

Jeżeli masz ochotę poznać większą ilość danych na omawiany temat, to spójrz na opublikowany tutaj (https://sklep.acana.com.pl/71-acana-regionalshighest-protein) post a znajdziesz podobne ciekawe informacje.

Przewód antenowy ograniczający obszar dostępny dla zwierzaka układamy zazwyczaj bezpośrednio na ziemi (możemy go jednak także zakopać, przykryć korą bądź wpiąć w płot).


Kabel jest zaizolowany, zaś napięcie w nim nie przekracza 12 V, zatem nie ma niebezpieczeństwa w razie przypadkowego przerwania kabla. Układając kabel można w dowolny sposób formować jego trasę (według osobistych wymagań i specyfiki danego zieleńca) blokując dostęp czworonoga do miejsc w których nie chcemy jego obecności, takich jak rabaty z kwieciem, skupiska iglaków, piaskownica, oczko wodne i pozostałe wrażliwe na zabawę naszego psiaka punkty - zobacz przykłady.
2022/05/21