Menu strony

Jaki olej wybrać dla swego konia, żeby był zdrowy i ładnie wyglądał?

Na rynku jeździeckim znajdziemy dużo olejów przeznaczonych dla naszych cztero kopytnych pupili. Zastanawiać się można po co koniowi olej, skoro nie ma on pęcherzyka żółciowego i nie trawi tłuszczu.


Jednak ma on olbrzymie znaczenie w prawidłowym odżywianiu koni.


olej dla koni


Kiedy olej dla koni jest dla nich dobrym rozwiązaniem? Otóż, oleje prawidłowo wpływają na jakość końskiego włosia. Potrzebują go rumaki pobudliwe, jakie w związku z treningami potrzebują trochę więcej kalorii w diecie, ale stają się zbytnio nadpobudliwe przy zwiększonej dawce owsa. Dlatego też olej jest często wykorzystywany w kuracji koni-sportowców. Jednak tak jak w przypadku wprowadzania różnych wariantów suplementacji, warto jest uprzednioj skonsultować się z lekarzem weterynarii oraz końskim dietetykiem.


Pozostałe artykuły

Co kupić w markecie zoologicznym, aby posiadać zdrowego oraz pięknego pupila?

akt - zwierzęta
Wiele ludzi posiada zwierzątko w budynku. Może to być chomik czy kociak. Warto dbać, aby zwierzęta były sprawne oraz prawidłowo odżywione. Nie ma wtenczas niebezpieczeństwa przenoszenia poprzez nie dolegliwości, które potrafią być niezwykle niebezpieczne dla człowieka.


Popularnym olejem dla wierzchowca może być olej lniany. Wzmacnia on kopyta oraz wpływa dodatnio na sierść konia. Reguluje również procesy trawienne, a w wypadku problemów z wątrobą, wspiera jej odbudowę. Wspiera on przyrost tkanek mięśniowych oraz powiększa wytrzymałość organizmu co znaczy, że koń - wejdź i zobacz - ma na treningach więcej sił, a po treningu prędzej powraca do dobrej kondycji. Olej lniany działa też dodatnio na system nerwowy i krwionośny. Z kolei olej sojowy dzięki dużej zawartości witaminy E umacnia cały układ odpornościowy konia i ochrania przed zapaleniami czy też chorobami układu krążenia. Zawarta w nim witamina K doskonale wpływa na kości. Olej z ziela określanego ostropest wpływa na łaknienie koni. Dobrze działa na układ pokarmowy, regulując czynności trawienne.


Olej wierzchowcowi podajemy 3 razy na dzień po jednej łyżeczce, dodając go do każdego posiłku. Należy mieć w pamięci, że nie można dać wierzchowcowi jednorazowo 3 łyżek oleju, ponieważ mogłoby mu to zrobić krzywdę.
2018/09/29