Menu strony

Czym nakarmić konia? Zobacz, które pasze są szczególnie polecane dla koni sportowych

Kwestia żywienia konia, który spędza właściwie całe życie w gospodarstwie na pewno jest niezwykle ważna, jednakże nie tak, jak w przypadku koni wyścigowych.
One zazwyczaj potrzebują specjalnej paszy, która sprawia, że ich organizmowi łatwiej jest budować mięśnie, a równocześnie tak wielki wysiłek fizyczny nie jest dla nich bardzo obciążający. Dzisiaj radzimy, jakie kryteria musi spełniać pasza przeznaczona dla (szczegółyo tym> http://www.stajniaiskra.pl)koni sportowych.


pasze dla koni sportowych


Po co specjalistyczna karma?


Właściwie dostosowane pasze dla koni sportowych pozwalają organizmowi konia przede wszystkim na przyzwyczajanie się do coraz mocniejszego wysiłku - jeśli koń trenuje na poważnie, wówczas obciążenia związane z treningami stopniowo są wzmacniane, wobec czego organizm konia musi właściwie za każdym razem dać z siebie jeszcze więcej. Równocześnie pasze dla koni sportowych zawierają składniki, które przyspieszają regenerację po wielkim wysiłku fizycznym, a również bardzo zmniejsza podatność zwierzęcia na kontuzje i pozwala ograniczyć negatywny wpływ ogromnego stresu na organizm.

Zaciekawił Cię ten tekst? Masz ochotę napisać swoje komentarze na nasz temat? Będzie to dla nas bardzo miłe doświadczenie.

Dzięki właściwie zbilansowanej paszy zwierzę będzie w stanie dać z siebie wszystko właściwie na każdym treningu, a zwłaszcza na zawodach, zatem zdecydowanie jest to w przypadku koni sportowych konieczne.


Co musi zawierać taka pasza?


Pasze dla koni sportowych muszą zawierać w szczególności wiele aminokwasów, które pozwalają na łatwą regenerację po zawodach, a jednocześnie stanowią istotny budulec dla stale rozwijających się mięśni konia.
Na dodatek z pewnością dobrze sprawdzi się dostosowany do potrzeb zwierzęcia zestaw mikro- i makroelementów, które pozwolą uniknąć nagromadzenia negatywnych efektów ćwiczeń jak przykładowo pocenie się czy nadpobudliwość albo poddenerwowanie.
2020/03/05