Menu strony

Czym nakarmić konia? Zobacz, które pasze są szczególnie polecane dla koni sportowych

Kwestia żywienia konia, który spędza właściwie całe życie w gospodarstwie na pewno jest niezwykle ważna, jednakże nie tak, jak w przypadku koni wyścigowych.


One zazwyczaj potrzebują specjalnej paszy, która sprawia, że ich organizmowi łatwiej jest budować mięśnie, a równocześnie tak wielki wysiłek fizyczny nie jest dla nich bardzo obciążający. Dzisiaj radzimy, jakie kryteria musi spełniać pasza przeznaczona dla (szczegółyo tym> http://www.stajniaiskra.pl)koni sportowych.


pasze dla koni sportowych


Po co specjalistyczna karma?


Właściwie dostosowane pasze dla koni sportowych pozwalają organizmowi konia przede wszystkim na przyzwyczajanie się do coraz mocniejszego wysiłku - jeśli koń trenuje na poważnie, wówczas obciążenia związane z treningami stopniowo są wzmacniane, wobec czego organizm konia musi właściwie za każdym razem dać z siebie jeszcze więcej. Równocześnie pasze (witryna przedsiębiorstwa sprzedającego pasze - NubaEqui) dla koni sportowych zawierają składniki, które przyspieszają regenerację po wielkim wysiłku fizycznym, a również bardzo zmniejsza podatność zwierzęcia na kontuzje i pozwala ograniczyć negatywny wpływ ogromnego stresu na organizm. Dzięki właściwie zbilansowanej paszy zwierzę będzie w stanie dać z siebie wszystko właściwie na każdym treningu, a zwłaszcza na zawodach, zatem zdecydowanie jest to w przypadku koni sportowych konieczne.


Co musi zawierać taka pasza?


Pasze dla koni sportowych muszą zawierać w szczególności wiele aminokwasów, które pozwalają na łatwą regenerację po zawodach, a jednocześnie stanowią istotny budulec dla stale rozwijających się mięśni konia.


Pozostałe artykuły

Co tak naprawdę jest w żywności dla kotów?

Karma sucha dla kotów Acana
Jedzenie twojego zwierzęcego pupila jest niesamowicie ważne. Wybór właściwej diety należy koniecznie konsultować z lekarzem specjalistą. Musi on ocenić cechy twojego małego towarzysza – głównie liczbę lat, płeć, kastrację oraz stan zdrowia. To oczywiste, że psy i koty starsze powinny być inaczej odżywiane, niż małe, a sterylizowany pies inną karmą, niż ten bez operacji.


Na dodatek z pewnością dobrze sprawdzi się dostosowany do potrzeb zwierzęcia zestaw mikro- i makroelementów, które pozwolą uniknąć nagromadzenia negatywnych efektów ćwiczeń jak przykładowo pocenie się czy nadpobudliwość albo poddenerwowanie.
2018/10/15