Menu strony

Jak dać sobie radę z niesfornym psiakiem? Jak sprawić, aby nie uciekał z posesji?

Wiele osób marzy o tym, aby mieć wspaniały dom, równo ścięty trawnik, generalnie idealne otoczenie. Gdy już spełnią się takie marzenia, to zdajemy sobie sprawę, że brak nam psa, żeby chronił naszego dobytku.


I tak właśnie czynimy - kupujemy pięknego psiaka, na samym początku to radosny szczeniak, któremu na wszystko pozwalamy, a później to wielka bestia, która ucieka oraz terroryzuje okolicę. Tak, to brzmi niebezpiecznie, ale takie rzeczy mają miejsce. Jak wtedy działać?


elektroniczny pastuch dla psa


Nawet jeśli nie zrealizuje się ten najgorszy scenariusz, to miejmy na uwadze, iż za bardzo aktywny pies może po prostu zniszczyć ogrodzenie, podkopywać się pod nie, powodować, iż niekiedy będzie nas to mocno denerwować. Jeżeli zaś dojdzie do sytuacji, że jakoś uda mu się uciec z podwórka, to możemy mieć kłopot, gdyż co będzie jak kogoś zagryzie? Nawet jak nie jest agresywny, ale może być wystraszony i z tego powodu wyrządzi komuś krzywdę? Lub wybiegnie i wpadnie pod samochód?


Tego rodzaju tragicznych ewentualności jest bardzo dużo, więc trzeba coś z tym zrobić. Jesteśmy w stanie wybrać się do psiego trenera, jaki wyszkoli naszego psa, jednak to troszkę trwa, a z innej strony też kosztuje. Jest lepszy, tańszy oraz szybszy na takie coś sposób - elektroniczny pastuch dla psa. To urządzenie bardzo naprawdę nieskomplikowane w obsłudze, cały zestaw to elektryczna obroża, drut ogrodzeniowy oraz centrala zasilająca.


Pozostałe artykuły

Jakiego rodzaju elementy może zawierać musli dla koni oraz z jakiego powodu należałoby nim karmić naszego rumaka?

Kotek
Jeżeli uważasz, że obecnie konie wciąż karmione są jedynie przy pomocy zwykłego siana, to chyba czas na to, żeby zaktualizować posiadane przez swoją osobę informacje.


Jak boimy się, że nasz pies naturalne przysmaki dla psa ucieknie trzeba rozłożyć drut ogrodzeniowy wzdłuż granicy działki i zakopujemy go na głębokość około dziesięciu cm. Po włączeniu zasilania drut zacznie emitować pole magnetyczne, jakie automatycznie pobudza elektroniczną obrożę, a to będzie zniechęcać psa (zobacz dogdesign materace dla psa) do ucieczki.
2020/03/27