Menu strony

W jakie gry bardziej opłaca się grać: w komputerowe czy planszowe?

Rynek gier jest bardzo dynamiczną specjalnością. Każdego roku zostaje wydanych tu cała masa tytułów. Użytkownicy nieustannie je nabywają, ponieważ w naszych ciężkich czasach gry stały się odskocznią od trudów dnia codziennego. Zarówno gry komputerowe, jak i planszówki cieszą się potężną popularnością. Jedni wolą wirtualny świat, drudzy realne spotkanie z bliższymi. W które gry bardziej opłaca się grać?
konferencja na temat gier
Rynek gier komputerowych rozwija się współcześnie w bardzo szybkim tempie (tutaj można się o tym przekonać: sprawdzone gry na Xbox One). Dlaczego tak się dzieje? Ma na to wpływ niewątpliwie rozwój techniki, która umożliwia wcielenie się w podziwianego na przykład piłkarza i rozegranie wymarzonego meczu. Dla większości internautów rozgrywka w europejskich rozgrywkach piłkarskich jest niemożliwa. Ale dzięki grom wirtualnym można poczuć smak tego fascynującego wydarzenia. Gry pomagają wczuć się w losy tych piłkarzy i doświadczyć rywalizacji na boiskach świata czy Europy.

Pozostałe artykuły

W co warto grać w wolnym czasie na konsoli?

zestaw playstation i gry
Pierwszą grą, stworzoną jeszcze w latach 70 był Pong – była to prosta gra w której należało odbijać piłeczkę. Od tamtej pory zmieniło się bardzo wiele, przemysł związany z grami wart jest miliardy dolarów a koszty produkcji części gier ocenia się na setki milionów dolarów. Największy udział w tym ogromnym rynku mają gry tworzone z myślą o konsolach – Xbox oraz PlayStation. Jakiś czas temu stworzono nową generację konsol, jest to zapowiedzią kolejnej rewolucji w świecie gier.


Wysoka jakość tych gier sprawia, że odczuwa się doskonały komfort gry i emocji które z niej wynikają. Podobnie jest także z innymi gatunkami gier. Gry strategiczne czy strzelanki są na niesłychanie wysokim poziomie (tu przykładowe: odkryj więcej na temat). Potrafią w jednej chwili przenieść internautę w dowolne miejsce świata. Zaletą gier wirtualnych może być to, że można w nie grać nie wychodząc z domu za pośrednictwem sieci. Jednak w wielu grach pojawiły się tendencje do promowania przemocy, co może nie odpowiadać wielu rodzicom.

Może warto wobec tego podjąć próbę poznania świata gier planszowych. Aktualnie gry planszowe są zrobione z wysokiej jakości tworzyw. Precyzja wykonania i wysoki komfort gry powodują, że partie odgrywa się niesłychanie przyjemnie. Gry planszowe posiadają także pewną cechę, której nie posiadają gry na komputer. Mianowicie sprawiają, że w grze uczestniczyć może cała rodzina przy jednym stole. A to bardzo mocno wpływa na budowanie silnych relacji z najbliższymi. Szczególnie jest to ważne w czasie, gdy brakuje nam czasu na wspólne spotkania. I to czyni gry planszowe godnymi polecenia. Oczywiście wybór między grami planszowymi a komputerowymi to rzecz gustu. Ale dla pogłębienia relacji interpersonalnych planszówki są lepsze.
2017/08/31