Menu strony

Potrafimy kochać, jednak nie potrafimy karmić? Karmy dla naszych czworonogów

Psy zajmują honorowe miejsce w bardzo wielu polskich domach i często uznawane są za członka rodziny. Nie dziwi więc fakt, iż każdy właściciel czworonoga chciałby dostarczyć mu wszystkiego co najlepsze. Niestety, nie zawsze to co uważane za zdrowe dla Pana jest zalecane dla jego pupila. Aż 80% polskich czworonogów karmionych jest resztkami domowym, tylko 63% spożywa karmę suchą, a 26% karmę tzw. mokrą Właściciele psów cały czas kierują się zasadą „czego nie zjem ja, z całą pewnością zje mój pies”. Takie działania mogą bardzo negatywnie wpłynąć na formę i samopoczucie psa oraz być przyczyną zatruć oraz niepożądanych reakcji po spożyciu pokarmu. Serwując psu pozostałości z obiadu doprowadzamy do sytuacji, iż nie dostarczamy tego, co konieczne do należytego rozwoju.

Żywienie psa ma gigantyczne znaczenie dla jego kondycji, zdrowia i samopoczucia. Nagannym zachowaniem popełnianym przez nas jest również jednoczesne podawanie psu nie tylko jedzenia domowego, ale również psiej karmy. Niepotrzebnie. Dobre karmy, np. karma Dolina Noteci są starannie zbilansowane pod względem zawartości witamin, mikroelementów i wszystkich ważnych składników odżywczych, że dodawanie do diety psa innych składników np. w postaci resztek z obiadu tylko zaburza ten bilans i może mieć zgubne skutki. W sklepach zoologicznych, tych na naszych ulicach i tych w sieci, znajdziemy karmy z przeznaczeniem dla szczeniąt, psów dorosłych oraz tych z dodatkowymi kilogramami.

Prezentowany tekst Ci się spodobał? To odwiedź www (https://www.dogomo.pl/blog/najlepsze-psie-sztuczki-szkolenie-psa), a odnajdziesz więcej zbliżonych tematycznie danych, które także będą interesujące.Warto również mieć na uwadze, że bardzo niska zawartość wody w suchych karmach pozwala dłużej zachować ich świeżość. Gdy zapewnimy jej właściwe warunki na długi czas zatrzyma walory odżywcze. Z tego powodu karmę możemy zamówić drogą internetowa. Łatwo, szybko i w wygodnym fotelu będziemy mogli spokojnie przejrzeć ofertę sklepu. W dodatku, ominą nas ciężkie zakupy, gdyż firma kurierska dostarczy nam zakupy do domu.
Do przechowywania karmy dobrze jest zastosować specjalnie do tego celu przeznaczony pojemnik, gdyż właściwie zabezpieczy karmę przed zawilgoceniem.
2020/09/04