Menu strony

Psiak to najwierniejszy przyjaciel człowieka, dlatego powinniśmy starać się uczynić wszystko, by troszczyć się o jego zdrowie

Ci, którzy lubią zwierzęta, twierdzą, że pies jest najwierniejszym towarzyszem życia oraz prawdziwym przyjacielem. Należy więc postarać się odwdzięczyć mu się za jego całkowite przywiązanie i dbać o jego dobrą kondycję.


Zazwyczaj staramy się tak karmić naszego pupila, aby mu nic nie zaszkodziło.
apartamentowce


krewetki


zdrowie


Kupujemy najzdrowsze karmy, żeby jego sierść była błyszcząca, a oczy i uzębienie zdrowe. Regularnie jeździmy do weterynarza i szczepimy swojego pupila. Trzeba także zatroszczyć się o to, żeby nie męczyły go żadne pchły albo inne pasożyty. Najlepsza w takiej sytuacji będzie obroża, która jest nasączona odpowiednim płynem. Ochroni ona naszego pupila przed uciążliwymi intruzami, które miałyby zamiar zamieszkać w jego sierści. Obroża oczywiście ma jakąś datę ważności, dlatego należy pilnować, żeby ją raz na jakiś czas wymieniać. Świetne są także takie obroże, na których można napisać adres i telefon właściciela. Jeśli nasz pies trenerki dla psa zgubiłby się gdzieś podczas przechadzki, to ktoś go pewnie znajdzie. Wtedy będzie mógł nas zawiadomić. Oszczędzi nam to masę trosk i płaczu. Nie będziemy zmuszeni również dzwonić do wszelkich schronisk w okolicy, by dowiedzieć się czy trafił do nich pies, który wygląda jak nasz. Obroża - kliknij tutaj - pokaże także, że pies nie jest bezpański.
To może pomóc i uratować naszego pupila przed smutnym zamknięciem w schronisku. Pamiętajmy, aby kupować certyfikowane obroże, które będą dostosowane do wieku oraz wielkości naszego czworonoga.
2019/02/03