Menu strony

Oczko wodne – niezbędne wyposażenie

Projekt własnego ogrodu to sporo pracy, a jeśli w centralnym punkcie umieścimy oczko wodne, musimy o nie dbać. To rzeczywiście ozdoba, szczególnie jeśli posadzimy odpowiednie rośliny. O czym trzeba pamiętać, decydując się na swój prywatny staw tuż pod domem?
Oczko wodne jest głównie dekoracją ogrodu dla miłośników zwierząt i roślinek wodnych. By faktycznie można było się nim zachwycać i pokazywać najbliższym, powinniśmy o nie zadbać. Pielęgnacja i napowietrzanie wody muszą odbywać się systematycznie, stąd też warto zatroszczyć się o obowiązkowość.

Akwarium
Czysta woda Bardzo ważne, aby kontrolować parametry wody eksperckimi sprzętami ze sklepów z akcesoriami do oczek wodnych. Wyjątkowe znaczenie ma czysta woda w stawie, więc tak ważny jest jak najlepszy filtr. Trzeba go regularnie czyścić, po prostu pod bieżącą wodą. Trzeba też pamiętać, że bakterie, które się na nim gromadzą są bardzo potrzebne, więc nie powinno się zbyt dobrze umyć filtru. Jeżeli zaniedbamy ten proces, trzeba wymienić wodę w stawie, chociaż częściowo. Napowietrzanie także jest bardzo ważne, przydatne są więc pompy wodne i fontanna. Latem uzupełniajmy wodę, która wyparuje.

Walka z glonami
akwarium
Kiedy jest ciepło i słonecznie, mogą pojawić się glony. Mogą szkodzić nie tylko wyglądowi, lecz przede wszystkim zwierzętom w oczku. Trzeba więc systematycznie je wyławiać samodzielnie. naturalnie najlepiej pomagać sobie specjalnymi sprzętami do tego celu stworzonymi lub po prostu narzędziami ogrodowymi. Małe glony musimy jednak wyjmować specjalnymi sieciami. Nie wolno używać środków chemicznych, szczególnie, jeżeli w oczku pływają. Więcej na temat oczka wodnego i akcesoriów jest tutaj:

Pozostałe artykuły

Raj dla wędkarzy

Wyprawy wędkarskie
Wędkowanie większości osób kojarzy się z nudną pseudorozrywką dla staruszków. Zwykle widzimy starszego człowieka siedzącego sobie bez ruchu na składanym krzesełku nad brzegiem Jeziora, trzymającego w ręku wędkę i.. nic więcej. Nuda nie do opisania, nic się nie zmienia, ewentualnie książkę można przeczytać.


Dbaj o rybki i rośliny To oczywiste, że trzeba dbać o zwierzęta z oczka wodnego. Odpowiednia woda, oczyszczanie z glonów – wiążą się z tym bez dwóch zdań. Rybki musimy regularnie karmić i poznać ich zachowania. Każdy niepokojący objaw należy sprawdzić. Rośliny z kolei trzeba regularnie przycinać i od czasu do czasu nawozić, jeśli nie rozwijają się. Z kolei gdy są zbyt duże, pamiętajmy o rozsadzaniu. Pokarm dla rybek i nawóz dla roślin kupujmy jedynie z pewnych źródeł.
2019/01/12