Menu strony

Niecodzienni pupile są coraz częstszym widokiem w polskich domach. Ich obecność wymaga jednak dobrego przygotowania.

Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma… Tak kiedyś w swoim wielkim hicie twierdził dziecięcy zespół Fasolki. Trudno nie przyznać mu racji. Przeważająca większość z nas oddaje się jakiejś pasji i jest w stanie poświęcić dla niej naprawdę dużo.
fotogram - zwierzęta
Czasem bywa jednak tak, że nasz konik jest na tyle oryginalny|nasze hobby jest tak niezwykłe, że nie znajduje zrozumienia wśród innych ludzi. Doskonałym przykładem tego rodzaju zainteresowań jest hodowla (kojce dla cieląt) niebezpiecznych i egzotycznych gatunków zwierząt. W obecnych czasach posiadanie pieska, kota, papug czy rybek nikogo nie dziwi, a miłośnicy domowych pupili są traktowani z wielkim szacunkiem i życzliwością. Na tak ciepłe reakcje nie mogą liczyć posiadacze gadów, płazów czy groźnych pająków, którzy trzymają swoich ulubieńców w blokach. Ludzie nie rozumieją, dlaczego ktoś woli niebezpiecznego węża czy pająka od wiernego szczeniaka.

Płaz czy gad nie przyniesie patyka, nie wskoczy nam na kolana, nie zamerda ogonkiem i w żaden sposób raczej nie okaże nam swojej przyjaźni. Hodowanie tego rodzaju zwierząt może się więc wydawać irracjonalne. A jednak entuzjastów małych i często niebezpiecznych stworzeń wcale nie brakuje. W domach trzymane są najróżniejsze owady, gady, płazy i pajęczaki. W związku z niemałym zainteresowaniem, jakim cieszą się legwany, pytony, tarantule czy ptaszniki, na rynku zaczęły pojawiać się sklepy z wyposażeniem dla początkujących i doświadczonych hodowców. Profesjonalny sklep terrarystyczny powinien mieć w swojej ofercie akwaria i terraria różnej wielkości, a także wiele gatunków roślin oraz piaski i korzenie do zagospodarowania ich wnętrza. Orgomne znaczenie ma również kwestia oświetlenia. Gady, które w środowisku naturalnym często wylegują się na słońcu, w domowym terrarium nie mają na to szans. Na szczęście dzięki współczesnej technice jesteśmy w stanie dostarczyć żółwiom i jaszczurkom odpowiednią dozę promieni słonecznych.


Pozostałe artykuły

Jak dbać o psa, żeby był zdrowy i radował nas swoim radosnym szczekaniem?

koszt
Jedni z nas lubią psy, pozostali koty. Dla pierwszych jak i drugich chcemy wszelakiego co idealne. Żeby psiak cieszył się na nasz widok, aby radośnie merdał ogonkiem, a kot wskakiwał nam na kolana, kiedy tylko nadarzy mu się tego typu okazja.
Jeśli chcemy utrzymać naszych pupili w dobrym zdrowiu i cieszyć się ich obecnością przez długie lata lampa UVB to absolutnie obowiązkowy zakup - oferta lamp UVB. Jak widać hodowla - ( separator gnojowicy ) egzotycznych gatunków zwierząt to niecodzienne i dość drogie hobby. Wybudowanie i urządzenie „mieszkanka” dla jednego węża często kosztuje kilka tysięcy. Dla prawdziwych pasjonatów nie stanowi to jednak żadnej przeszkody.
2020/10/16