Menu strony

Czy warto kupować audiobooki? Jakie mamy typy takich audiobooków?

Audiobook to po prostu książka mówiona, co oznacza nagranie dźwiękowe, które zawiera odczytany przez lektora tekst publikacji książkowej. Tego rodzaju książka jest zapisana bardzo często na płycie kompaktowej lub mp3, coraz mniej często spotyka się ją w formie kasety magnetofonowej. W Stanach Zjednoczonych czy Europie Zachodniej popularność audibooków stale wzrasta, możemysię spodziewać, że i takie same tendencje dostrzegalne będą i u nas.

Audiobooki spotykamy w czterech odmianach. Pierwszą z nich jest syntezator mowy. To z pewnością najsłabszy typ słuchowiska, z pewnością denerwujący na dłużej. Wybrać go powinniśmy, gdy nie mamy innej metody, jak nie istnieje inny sposób na kupno interesującej nas książki. Następnym typem jest lektor. Delikatny, spokojny głos lektora jest idealny w pozycjach naukowych, poradnikowych czy biznesowych. Nie jest dobry za to w literaturze pięknej, gdyż jest zbyt małe emocjonalne zaangażowanie. Jak zaś chodzi o literaturę piękną, najbardziej odpowiedni będzie głos aktora.

telefon ze słuchawkami
Nabywają książkę nie można się sugerować tym, czy lubimy czy nie konkretnego aktora.

Jeśli uważasz, że prezentowany tutaj post jest interesujący i poszukujesz czegoś pokrewnego, to kliknij ponadto ten link, a odnajdziesz więcej!

Jego głos w takiej książce, a gra aktorska na scenie, to całkowicie dwie osobne sprawy. Niejeden aktor, za którym przepadacie może was rozczarować, tym sposobem, aktor zupełnie nieznany albo taki, co za nim nie przepadaliście może was faktycznie miło zaskoczyć. Coraz częściej pojawia się również audiobook, w w jakim to autor czyta własną publikację. To chyba najlepszy sposób na audiobooka. Powstaje coraz większa ilość tego rodzaju publikacji, ponieważ jest nimi duże zainteresowanie.


Pozostałe artykuły

W jaki sposób zatroszczyć się o bezpieczeństwo pupila

Dwa owczarki niemieckie
Jeżeli masz niewielkiego psa i boisz się, czy Ci nie ucieknie i nie zrobi sobie wtedy krzywdy, bez wątpliwości powinieneś pomyśleć o założeniu dla niego jakiegoś zabezpieczenia. Jeżeli masz niewielkiego pieska na przykład w bloku i nie chcesz, aby uciekł przez taras, wtedy zdecydowanie genialnym rozwiązaniem będzie dla Ciebie niewidoczne ogrodzenie dla psa.

Możemy znaleźć audiobooki z każdej dziedziny, od nieskomplikowanych poradników poprzez książki sensacyjne, po nieco bardziej ambitne jak Lux Perpetua audiobook. Zobacz sam w tym sklepie. Nowe audiobooki są bardzo dobre jakościowo, dobrej jakości dźwięku. Na rynku jednakowoż można wyszukać także audiobooki tworzone dla niewidomych dawno temu, ponieważ w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Możemy je dzisiaj kupić, ponieważ są przekonwertowanie na format mp3. Jednak, od tych publikacji wymaga się cierpliwości, ponieważ kiepska jakość i słaby dźwięk powodują, iż tego typu nagrania są dla prawdziwych pasjonatów.
2020/04/01