Menu strony

Bieszczady - kapitalne miejsce na górskie wędrówki

Bieszczady jest to pasmo gór położone we wschodniej części Beskidów. Bieszczady to jeden z najbardziej interesujących krajobrazowo rejonów Polski. Spośród wszystkich pasm górskich w naszej ojczyźnie to Bieszczady uchodzą za w najwyższym stopniu pierwotne i zagadkowe. Bieszczady są wspaniałym miejscem na urlop o każdej porze roku. Czekają w tym miejscu piękne połoniny, Solina, kolejka bieszczadzka oraz inne atrakcje.
Bieszczadzki Park Narodowy jest najogromniejszym krajowym górzystym parkiem narodowym. Głównym celem Bieszczadzkiego Parku Narodowego jest osłona natury i pejzaży, toteż tego wszystkiego, co stanowi o atrakcyjności turystycznej Bieszczadów. W BPN istnieje sieć pieszych tras turystycznych o dł. przeszło 130 kilometrów, zagospodarowane parkingi pyrzowice parking jak też hotele turystyczne.

wodospad - Bieszczady
Bieszczady, a przede wszystkim sfery przyłączone do BPN są ostoją rzadkich gatunków ssaków jak również ptaków. To dokładnie w tych górach mieszka najogromniejsza w Polsce populacja niedźwiedzi brunatnych jak również wilków. W lasach Bieszczadów żyją również zagrożone wyginięciem rysie. Bieszczady to też charakterystyczna flora jak też pejzaże. Bieszczady można przemierzać o każdej porze roku. Atutem zimowych włóczęg jest możliwość podziwiania dalekich pejzażów górzystych.

Pozostałe artykuły

Myślisz o wspaniałych wakacjach? Na pewno warto zarekomendować Ustkę! Przekonaj się dlaczego

ustka
Osoby które z przyjemnością spędzą wczasy nad morzem, doskonale znają to miejsce. Ustka znana jest z malowniczej promenady, portu oraz latarni morskiej. Jak można spędzić wakacje na jej terenie? Jakiego rodzaju atrakcje czekają tu na przyjezdnych?


Nie istniałyby Bieszczady bez połonin a także bukowych lasów. Większa część połonin została objęta osłoną przez BPN i można się po nich przemieszczać jedynie znakowanymi szlakami oraz po wykupieniu biletu wstępu do parku.

Dochodzisz do wniosku, że dobrze by było poszerzyć swą wiedzę na objaśniany tu temat? Wejdź zatem na ten odnośnik i przeczytaj więcej w treści.

Jednym z popularniejszych i najpiękniejszych szlaków w Bieszczadach jest wycieczka na Połoninę Wetlińską. Jest to jedno z najpiękniejszych punktów w Bieszczadach. Jest
Bieszczady
doskonałym miejscem widokowym, zwłaszcza jesienią oraz zimą.


Wówczas z Wetlińkiej widoczne są między innymi Tatry. W bezpośrednim otoczeniu Połoniny Wetlińskiej znajduje się nieco wyższa Połonina Caryńska. Znamionuje ją surowość krajobrazu. W jej matecznikach egzystują misie, rysie, wilki oraz stada jeleni. Połonina Caryńska słynna jest z kapitalnych krajobrazów na pasma Halicza. W lecie na stokach obydwu słynnych bieszczadzkich połonin rozkwita najpiękniejsza z górskich traw, lilia złotogłów. Jesienią murawy rudzieją, natomiast połoniny przybierają śliczną rudawą barwę.

Nie czekaj więc. Zasiądź wygodnie w fotelu i wbij w przeglądarkę frazę: Solina noclegi, żeby widzieć na własne oczy opisane cuda - solina noclegi.
2019/06/16