Menu strony

Bieszczady - kapitalne miejsce na górskie wędrówki

Bieszczady jest to pasmo gór położone we wschodniej części Beskidów. Bieszczady to jeden z najbardziej interesujących krajobrazowo rejonów Polski. Spośród wszystkich pasm górskich w naszej ojczyźnie to Bieszczady uchodzą za w najwyższym stopniu pierwotne i zagadkowe. Bieszczady są wspaniałym miejscem na urlop o każdej porze roku. Czekają w tym miejscu piękne połoniny, Solina, kolejka bieszczadzka oraz inne atrakcje.
Bieszczadzki Park Narodowy jest najogromniejszym krajowym górzystym parkiem narodowym. Głównym celem Bieszczadzkiego Parku Narodowego jest osłona natury i pejzaży, toteż tego wszystkiego, co stanowi o atrakcyjności turystycznej Bieszczadów. W BPN istnieje sieć pieszych tras turystycznych o dł. przeszło 130 kilometrów, zagospodarowane parkingi jak też hotele turystyczne.

Pozostałe artykuły

Myślisz o wspaniałych wakacjach? Na pewno warto zarekomendować Ustkę! Przekonaj się dlaczego

ustka
Osoby które z przyjemnością spędzą wypoczynek nad morzem, wspaniale znają to miejsce. Ustka rozpoznana jest z pięknej promenady, portu a także latarni morskiej. W jaki sposób spędzić wypoczynek na jej terenie? Jakie atrakcje oczekują tu na turystów?


wodospad - Bieszczady
Bieszczady, a przede wszystkim sfery przyłączone do BPN są ostoją rzadkich gatunków ssaków jak również ptaków. To dokładnie w tych górach mieszka najogromniejsza w Polsce populacja niedźwiedzi brunatnych jak również wilków. W lasach Bieszczadów żyją również zagrożone wyginięciem rysie. Bieszczady to też charakterystyczna flora jak też pejzaże. Bieszczady można przemierzać o każdej porze roku. Atutem zimowych włóczęg jest możliwość podziwiania dalekich pejzażów górzystych.

Nie istniałyby Bieszczady bez połonin a także bukowych lasów. Większa część połonin została objęta osłoną przez BPN i można się po nich przemieszczać jedynie znakowanymi szlakami oraz po wykupieniu biletu wstępu do parku. Jednym z popularniejszych i najpiękniejszych szlaków w Bieszczadach jest wycieczka kuba sylwester na Połoninę Wetlińską. Jest to jedno z najpiękniejszych punktów w Bieszczadach. Jest
Bieszczady
doskonałym miejscem widokowym, zwłaszcza jesienią oraz zimą.


Wówczas z Wetlińkiej widoczne są między innymi Tatry. W bezpośrednim otoczeniu Połoniny Wetlińskiej znajduje się nieco wyższa Połonina Caryńska. Znamionuje ją surowość krajobrazu. W jej matecznikach egzystują misie, rysie, wilki oraz stada jeleni. Połonina Caryńska słynna jest z kapitalnych krajobrazów na pasma Halicza. W lecie na stokach obydwu słynnych bieszczadzkich połonin rozkwita najpiękniejsza z górskich traw, lilia złotogłów. Jesienią murawy rudzieją, natomiast połoniny przybierają śliczną rudawą barwę.

Nie czekaj więc. Zasiądź wygodnie w fotelu i wbij w przeglądarkę frazę: Solina noclegi, żeby widzieć na własne oczy opisane cuda - solina noclegi.
2023/09/03