Menu strony

Czy hodowla gołębi pocztowych jest w Polsce powszechna? Dowiadujemy się co jest istotne dla osób hodujących gołębie

Każdy zjadacz chleba posiada jakąś pasję. Niektórzy kolekcjonują monety, niektórzy pływają kajakiem, zaś inni… posiadają ptactwo domowe! Dla osoby, która nie ma rozeznania w tym aspekcie,hobby to wydaje się dziwna.
gołębie
Nic podobnego. Sport ten, bo zasadniczo w taki sposób to należy nazwać, związane jest z niesamowitą adrenaliną. Ktoś ma wątpliwość – czy to jest żart? Ależ skąd! Hodowcy są bardzo konkretnie zaabsorbowani swymi gołębiami. Mimo ogólnym stereotypom hodowanie i wytresowanie urodzeni na wsi, bo tam bywają najlepsze warunki do rozwijania tejże pasji i zakładania swojej hodowli. Brzmi ciekawie? Jak najbardziej. Ale o cóż w tym się rozchodzi? Zasada jest prosta. Na dachu umieszcza się właściwą klatkę i czeka… na moment, gdy „obcy” pojawi się wśród innych osobników, następnie chwyta się go, zakleja pióra lotne i umieszcza w „niewoli”.

Podoba Ci się ten artykuł? To przejdź do oferty kulig, aby zaznajomić się z dodatkowymi info na ten temat, jakie dla Ciebie opublikowaliśmy.

Później gołąb rośnie w nowym otoczeniu, w której jest dokarmiany. Najczęściej aplikuje się mu również suplementy diety jak na przykład omega 3 oil i po czasie jest w końcu oswojony. Jak jednakże to zweryfikować? Stosując prozaiczny chwyt. Trzeba wysłać go w podróż- omega 3. Inny osobnik przebywa wśród tych, które przywiązane są do hodowcy od wyklucia, zatem jeśli zaakomodował się to przyzwyczaja się. Pakuje się go zatem w obecności innych do kartonu i wywozi parę kilometrów od miejsca hodowli. W drugiej kolejności otwiera się pudło i wszystkie lecą. Wpierw zataczają koło, żeby obrać kierunek, a później odlatują.


Pozostałe artykuły

Koniczne dodatki uzupełniające strój każdego harcerza

Mundur i ekwipunek
Jednym z bardzo ważnych atrybutów wszystkich harcerzy jest ubiór. Ubiór harcerski jest bez wątpienia niezwykle specyficzny i trudno go pomylić z jakimkolwiek innym. Jednakże nie byłby całkowity, gdyby nie właściwe dodatki do munduru harcerskiego. Warto więc dowiedzieć się, co każdy harcerz powinien mieć, aby wyglądać doskonale. W głównej mierze niezwykle ważne jest odpowiednie nakrycie głowy.
Na wątpliwość jednakże czy do starego czy obecnego właściciela, kwestia jest oczywista, wiedzę tą hodowcy zdobywają po kilku dniach, gdy gołąb zjawi się na dachu.
2020/07/13