Menu strony

O jakich sprawach trzeba pamiętać szykując legowisko dla swojego psa?

Wszyscy miłośnicy czworonogów stają czasami przed koniecznością przygotowania psu odpowiedniego miejsca wypoczynku. Jednak psiak może nie zechcieć z różnorodnych powodów spędzać w tamtym miejscu czasu.


polowanie


Jednym z nich mogłoby być przykładowo to, że takie stanowisko nie jest wystarczająco miękkie lub proponuje zwyczajnie zbytnio niewielką ilość miejsca. Tego typu produkt można kupić w sklepie z artykułami dla zwierząt albo w pewnym obszerniejszym hipermarkecie. Jeszcze obszerniejszy wybór znajduje się na pewno w internecie. Przy wybieraniu legowiska trzeba zwracać uwagę, czy nie jest ono zbyt twarde lub zbytnio małe. Potem, w czasie używania legowisko http://www.legovisko.pl/ nie powinno być również zabrudzone ani mokre. Powinno za to być usytuowane w centrum naszego mieszkania, gdyż brak możliwości obserwacji otoczenia domowników, może być kolejnym prawdopodobnym powodem, dla którego psiak nie będzie chcieć spędzać czasu w kupionym przez nas legowisku. W niektórych przypadkach niezłym wyjściem jest kupienie dwóch. Jedno można by przyszykować w często wykorzystywanym przez domowników przedpokoju, z kolei drugie może gwarantować dobre warunki do beztroskiego nocnego odpoczynku.


Czy potrafisz odpoczywać?


Jeżeli naszym psem jest nieduży szczeniak i zamiast spać w legowisku w nocy przychodzi na nasze łóżko, nie trzeba na niego krzyczeć. Znaczy to wyłącznie, że nasz pupil szuka z nami kontaktu. Nie należy jednak mu pozwalać na wpraszanie się do łóżka, gdyż oduczenie go tego typu zachowań mogłoby okazać się niełatwe. O wiele korzystniej jest przygotować legowisko szczeniaczka niedaleko naszego łóżka.


Pozostałe artykuły

Jak dbać o psa, żeby był zdrowy i radował nas swoim radosnym szczekaniem?

koszt
Jedni z nas lubią psiaki, pozostali koty. Dla pierwszych jak i drugich chcemy wszelakiego co idealne. Żeby pies cieszył się na nasz widok, aby wesoło merdał ogonkiem, a kociak wskakiwał nam na kolana, kiedy tylko nadarzy jemu się tego typu okazja.


Przyzwyczajenie do legowiska może wymagać czasu, kiedy już to nastąpi, pies ciastka dla psa z pewnością je polubi. Można go ponadto zmotywować kładąc do posłania jakąś lubianą przez psa rzecz.
2019/04/02