Menu strony

Koniczne dodatki uzupełniające strój każdego harcerza

Jednym z najistotniejszych atrybutów wszystkich harcerzy jest ubiór. Ubiór harcerzy jest z całą pewnością bardzo specyficzny i trudno go pomylić z jakimkolwiek innym. Aczkolwiek nie byłby całkowity, gdyby nie precyzyjnie dodatki do munduru harcerskiego. Warto zatem dowiedzieć się, co każdy harcerz musi mieć, aby prezentować się doskonale. Przede wszystkim bardzo ważne jest odpowiednie nakrycie głowy.
Obóz harcerski
Przeważnie jest to tzw. rogatywka tudzież beret w odcieniu wybranym przez drużynę. Aczkolwiek na głowie harcerzy może pojawić się również inne nakrycie głowy, np. kapelusz. Do nakrycia głowy dopina się zazwyczaj lilijkę. Nieco inna sytuacja jest w przypadku zuchów, którzy posiadają specjalne berety albo czapki z daszkiem. Na ramionach harcerzy umieszczane są specyficzne naramienniki, jakie nakłada się na pagony w barwach drużyny. Na pagonie mogą znajdować się rozmaite istotne informacje, takie jak przykładowo ilość gwiazdek zdobytych przez harcerza.

Interesuje Cię istotna oferta (http://www.horyzont.net.pl/wycieczki-szkolne/wycieczki-dla-nauczycieli/) sprzedaży takiego rodzaju produkty? Zachęcamy więc do kliknięcia w poniższy link. Tam wyszukasz ich dużo więcej.

Pod kołnierzem natomiast dopięta powinna być chusta.

Pozostałe artykuły

Kolorowanki dla maluchów

dzieci
Lato w Polsce bywa dżdżyste, zima trwa długo, powinniśmy zatem mieć pomysły na dla dzieciaków na takie chwile. Dobrze też, aby te rozrywki nie ograniczały się do oglądania telewizji. Włóżmy trochę wysiłku w to, aby zabawy były angażujące i poprawiające umiejętności. Wcale nie wymaga to dużego wysiłku, bo te warunki spełniają choćby kolorowanki.


Jej kolor także jest dobierany przez drużynę i musi być identyczny u poszczególnych jej członków. Przez lewe ramie przerzucony jest sznur funkcyjny. Bardzo ważny jest również pas, jaki zakłada się zarówno do spodni i spódnicy ( harcerskie). Dziewczyny zakładają ciemne pasy, natomiast chłopcy zielone, chociaż można zastąpić je także brązowym pasem ze skóry. Na nogach harcerzy, poza butami, zakładane są również getry, jakie również występują w wielu wersjach kolorystycznych i dobierane są indywidualnie przez każdą drużynę. Dodatkowo oprócz getrów można założyć różnokolorowe wywijki. Jak się więc okazuje, strój harcerski nie musi być wcale nudny i monotonny.


skauci
Wielość akcesoriów sprawia, iż harcerze wyglądają bardzo dostojnie i pięknie. Oczywiście opisane wyżej akcesoria są tylko przykładem. Niemało harcerzy posiada swoje indywidualne tradycje i niejednokrotnie na stroju może pojawić się wiele alternatywnych dodatków czy naszywek. Te kwestie zawsze należy skonsultować z drużynowym. Myślisz nad tym, gdzie możesz zakupić wszelkie dodatki do munduru harcerskiego? Przydatna powinna okazać się składnica harcerska online, gdzie bez większego kłopotu możesz odnaleźć i zamówić wszelkie niezbędne dodatki, a także cały mundur harcerski.
2023/07/04