Menu strony

Spuszczele – w jaki sposób chronić drewno przed tymi owadami oraz jak sobie poradzić, gdy spuszczele już zainfekowały budynek

Spuszczele są jednym ze szkodników drewna, jaki może zagnieździć się tak samo w pojedynczych wyrobach z drewna, jak też w całych budynkach, a wówczas zwalczanie spuszczela jest już zdecydowanie cięższe. Czym odróżnia się niniejszy owad i co robić, gdy zaobserwujemy jego obecność? Zacznijmy od tego, iż spuszczele to jedne z groźniejszych szkodników, jakie zaliczają się do chrząszczy z rodziny kózkowatych. Atakują wyłącznie martwe drewno, a zatem takie, które było wycięte. Może to być tak samo drewno krajowe, jak też gatunki z zagranicy, np. modrzewie.

spuszczel
Zwłaszcza zagrożone są drewna trzymane na słonecznych terenach.

Z przyjemnością zalecamy te informacje do poczytania. Znajdziesz tutaj wiele cennych wskazówek, które warto wprowadzić w swoim życiu.

Tam spuszczele rozwijają się ekspresowo. Nie tylko niszczą drewno, ale także sprawiają, iż jest bardziej podatne na spalenie, gdyż je wygryzają. Jak można pozbyć się tego szkodnika? Najkorzystniej jest nająć firmę, jaka świadczy usługi ddd, by mieć pewność, że kompletnie pozbędziemy się owadów - zobacz jak działamy. Indywidualne działania mogą nie przynieść pożądanych wyników, ponieważ niestety spuszczele są ciężkie do zlikwidowania.

Pozostałe artykuły

Broń użytkowana w przeszłości – jakie jej rodzaje charakteryzowały się największym zainteresowaniem?

Łucznictwo
Broń niestety istniała od zarania ludzkości. Początkowo prawdopodobnie jej rolę pełniły twarde przedmioty, chociażby kości, jednakże razem z rozwojem człowieka, rozwijana była również ta strona jego życia. W okresie starożytnym jedną z najbardziej popularnych broni była włócznia, która pozwala na widowiskową walkę na większych odległościach. Już od wieków starożytnych człowiek używał też mieczy, jakich produkcja z czasem stała się utożsamiana ze sztuką.


Są odporne na czynniki mechaniczne i środki chemiczne. Jakie działania w związku z tym wykorzystują profesjonalne firmy? Zazwyczaj nagrzewają drewno do temperatury około pięćdziesięciu stopni, co nie wywołuje ani wysychania, ani wypaczania drewna, lecz za to skutecznie eliminuje nie tylko jaja i larwy, ale także dorosłe osobniki spuszczeli. Można również poddać drewno działaniu niższych temp., ale takie zabiegi potrzebują znacznie więcej czasu. Aby nie martwić się kłopotem, którym jest zwalczanie spuszczela, najlepiej jest stosować środki zapobiegawcze, a więc zdecydować się na drewno, w którym nie może się zagnieździć; czytaj więcej.

Czy poszukujesz świeżych informacji na opisywany wątek? Jeżeli tak, to przenieś się do źródła (https://www.tombet.com.pl/materialy-budowlane/blaty-kuchenne-i-lazienkowe/), na którym odnajdziesz fascynujące wiadomości, które zapadną Ci w pamięć na długi czas.


Możemy również przeprowadzić głębokie nasycanie drzewa właściwymi środkami chemicznymi, jednak nie jest to możliwe do realizacji w przypadku między innymi stojących budowli. Sprawdzi się tutaj jedynie regularna kontrola i przypilnowanie, aby do wszystkich prac remontowych nie wykorzystywać starego drewna z innych budowli, jeśli nie zostało wcześniej poddane dezynfekcji, ponieważ sami możemy doprowadzić do niemiłych konsekwencji.
2021/01/08