Menu strony

Kolorowanki dla maluchów

Lato w naszym kraju jest deszczowe, zima długa, dobrze więc mieć pomysły na rozrywki dla maluchów na te momenty. Dobrze też, aby te zabawy nie ograniczały się do patrzenia w telewizor. Postarajmy się, aby zabawy były wciągające i wspomagające rozwój. Wcale nie wymaga to wielkiego wysiłku, bo te warunki spełniają choćby kolorowanki.

dzieci
Możemy je kupić w każdym sklepie papierniczym czy księgarni.

Czy pewien komentarz z witryny (https://protlumaczenia.pl/) zainspirował Cię do napisania swojej oceny? Szalenie nam przyjemnie. W takim razie nie zwlekaj i pisz coś!

Czasami poza obrazkami do kolorowania zawierają też różne historyjki, które możemy czytać maluchowi, albo łamigłówki do wspólnego rozwiązywania.


Gry dla maluchów nie są drogie, zatem można kupić ich kilkanaście i trzymać gdzieś w mieszkaniu na wszelki wypadek. Nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się przydać. Nawet gdy w środku dnia potrzebujemy chwili spokoju, to świetny sposób, aby zająć pociechę czymś interesującym. Zwróćmy uwagę na to, żeby kupić też dobre kredki - takie nie zawierające żadnych niebezpiecznych barwników.


Pozostałe artykuły

Wskazówki, jak zaprojektować wymarzone wnętrze swojego domu

aranżacja salonu
Przeminęły czasy gdy wykończeniu wnętrza decydował parkieciarz lub inny fachowiec. Obecnie aranżacją wnętrz zajmują się architekci jak również jest dużo narzędzi czyli programów graficznych dzięki któremu możemy własnoręcznie wymyślić wystrój wnętrza. Aranżacja wnętrz to także miłe zajęcie przed komputerem.

Malowanki dla dzieci to rozrywka polecana przez wszystkich psychologów rozwojowych. Rozwija koordynację, kształci dokładność, uczy kolorów. Dla dzieciaków obeznanych z trzymaniem kredek o wiele łatwiejsza jest nauka pisania liter. To niezmiernie istotne, żeby zagwarantować dzieciom takie rozrywki w epoce telewizji i komputerów. Można zauważyć w szkołach, że coraz więcej odkrywa się u maluchów problemów z pisaniem, rysowaniem i innymi zadaniami manualnymi. maluchy umieją używać komputera, ale nie potrafią się czytelnie podpisać, albo mylą litery. Dysgrafia i dysleksja to już właściwie choroby cywilizacyjne. A przecież tak łatwo| im zapobiegać. Wystarczy tylko poświęcić trzydzieści minut dziennie na czytanie czy malowanie razem z maluchem. Zamiast sadzać je przed telewizorem zadbajmy o jego rozwój. Na pewno w ten sposób przyczynimy się do zwiększenia jego zdolności.
Dodane przez: G.S.
2023/11/16