Menu strony

Jakiego rodzaju kurtka byłaby najlepsza na wycieczkę w Tatry?

W górach bez względu na miesiąc trzeba być wyposażonym na wszystkie typy aury. Nawet jeżeli jest śliczne słoneczko, to nie oznacza to, że za moment nie nadejdzie burza. Sprawy nie ułatwia nam to, że turystyka jest często znacznym wysiłkiem, co wiąże się z poceniem się.


Bardzo właściwe jest ubieranie się na "cebulkę" zatem zakładanie kilku warstw ubrania i w zależności od warunków pogodowych zdejmowania warstw lub zakładanie ich.


Kurtka 3w1 jest połączeniem kurtki wewnętrznej oraz zewnętrznej. Złączone są one ze sobą przy użyciu zamka błyskawicznego.

Przypadł Ci do gustu ten artykuł? Zatem gorąco zapraszamy (https://artogrodowe.pl/36-kosze-betonowe) do następnych naszych wątków, które będą o podobnej dziedzinie.

Suwak, który służy do zapięcia w kurtce wewnętrznej jest wykorzystywany do jej połączenia z kurtką zewnętrzną. Kurtkę 3w1 moglibyśmy nosić na 3 przeróżne sposoby. Może ona służyć jako jedynie kurtka wewnętrzna, jaką kurtka zewnętrzna albo obie kurtki złączone w jedną. Przez to kurtka 3w1 jest właściwa na jakąkolwiek aurę. Jeśli jest słoneczko, ale wieje wiatr wtedy wystarczyłby nam sposób pierwszy. Jeśli pada deszcz, lecz jest stosunkowo ciepło, to w takiej sytuacji dobrym sposobem użycia kurtki jest sposób numer 2. A jeżeli jest słońce i pada, wtedy najlepszy będzie sposób trzeci.


Pozostałe artykuły

Bieszczady - kapitalne miejsce na górskie wędrówki

Solina noclegi
Bieszczady to pasmo górskie leżące we wschodniej strefie Beskidów. Bieszczady to jeden z najbardziej interesujących krajobrazowo rejonów Polski. Z wszystkich pasm górzystych w Polsce to Bieszczady uchodzą za najbardziej pierwotne oraz zagadkowe. Bieszczady są kapitalnym miejscem na wczasy o każdej porze roku. Czekają tam śliczne połoniny, Solina, kolej bieszczadzka jak także dalsze atrakcje.


kupić


Wodoszczelność jest niezwykle ważna dla kurtki zewnętrznej. O pełnej jej wodoszczelności moglibyśmy mówić wówczas, kiedy dany laminat uzyska wyższy albo równy poziom 10000 mmH2O/m2. Podklejone szwy są bardzo istotne dla wodoszczelności oraz wodoodporności. Złączenia są najsłabszym punktem w budowie dowolnej kurtki, z tego też powodu bardzo ważne jest, aby były podklejone. O dobrej oddychalności kurtki może mówić wartość powyżej 10 000 gH20/m2. Im wyższa taka wartość tym naturalnie lepiej. Kurtka powinna być dopasowana i powinna przylegać do ciała.


Mogłaby być nieco luźniejsza, jeśli będziemy pod nią zakładać jeszcze jedną warstwę. Jednak w każdym przypadku powinna ona dopuszczać na komfortowe ruszanie się. Dla kobiet idealne będą kurtki 3w1 damskie a dla mężczyzny męskie. Dziecięce kurtki są dopasowane do ich budowy.
2023/09/13