Menu strony

Co to jest skeg oraz z jakiego powodu jest ważny przy wybieraniu odpowiedniego jachtu?

Osoby, które mają właściwe warunki (czas czy też doświadczenie) mogłyby sobie pozwalać m.in. na długodystansowe rejsy na swoim albo wynajętym jachcie. Taka forma spędzania czasu jest niezwykle atrakcyjna, ale wymaga odpowiedniej formy i szerokiego zasobu znajomości tematu.
Wybierając odpowiedni jacht trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Należą do nich m.in. kształt jednostki, prędkość, jaką może osiągnąć czy też tzw. "morska dzielność". Nowoczesne konstrukcje mają trochę szerszą rufę. Mogłoby to powodować mniejszą stabilność wyznaczonego kursu. Są nieco trudniejsze w czasie powszedniej obsługi, a to mogłoby być w większym stopniu uciążliwe zwłaszcza w wypadku rejsów długodystansowych. Osoby, dla których komfort podróży jest bardzo ważnym warunkiem, muszą unikać jednostek ze zbyt wypłaszczonym dnem.

Czy odnośnie omawianej tematyki masz więcej pytań? (https://www.polakwtropikach.pl/oman/) Jeżeli tak, kliknij ten odnośnik - to nie powinno za żadne skarby umknąć Twojej uwadze!

Mimo tego, że są one znacznie szybsze, to nie są w stanie zagwarantować należytego komfortu pływania. Dobrym kompromisem pomiędzy komfortem a prędkością są więc jachty, które mają w większym stopniu zrównoważony układ kadłuba z trochę węższą rufą.


Nowy Jork


Odpowiedni jacht, którym miałby się odbyć długodystansowy rejs musi posiadać wyjątkowo solidną oraz wytrzymałą konstrukcję kadłuba. Jednym z newralgicznych punktów jest jego połączenie z pokładem. To właśnie tu mogłyby pojawiać się ewentualne przecieki. Równie istotne jest właściwe zamontowanie kila czy też ilość i średnica bolców, które mają przymocować kil.
Poza tym ważny jest jego kształt czy budowa steru. Co poniektóre osoby uważają, że dobrym rozwiązaniem jest wykorzystywanie skega, ponieważ lepsza stabilność jednostki jest ważniejsza niż trochę większa szybkość.
2023/06/25