Menu strony

Lubisz wypiekać? Wypróbuj fajne formy do piekarnika

O standardzie warsztatu stanowi ilość małych, liczonych w setkach narzędzi. Nie inaczej wygląda to w kuchni. Pomieszczenie, w którym przygotowujemy i z którego serwujemy dania nie mieści jedynie urządzeń jak kuchenka gazowa czy mikrofala. W piekarnikowym „majsterkowaniu” szczególną rolę odgrywają też skromne formy silikonowe do pieczenia. Kucharze „od święta” zadowolą się papierkowymi foremkami, pod jednorazowe wypieki.
ciasta
Choć foremek nie da się już użyć po pieczeniu, mają one swoich orędowników. Oczywiście opinie „foremkarzy” były, są i będą odmienne. Pewnikiem jest za to fakt, efektywności i żywotności foremek na muffinki czy ciasta dużego kalibru. Twórcy zapewniają odporność sztucznych form na wysokie temperatury piekarnika (powyżej 200 stopni). Są łatwe w zmywaniu i dostępne w atrakcyjnej cenie.


Silikonowa forma z wgłębieniami na kilkanaście ciastek to cena kilkudziesięciu złotych, przeważnie w widełkach 30-60 zł. Ciekawa oferta dla miłośników wypieków - . Foremki na pojedyncze ciastka są zwykle dostępne w zestawach, są też formy na duże ciasta. W tej drugiej opcji silikonowe formy przypominają miskę na zupę. To wyjątkowa alternatywa na stosowane do tej pory ciężkie stalowe, trudno zmywalne blachy. Wybór form to już kwestia klienta.
Przyjmują dowolne kształty: kwadratów, choinek, gwiazdek. Foremki silikonowe mają jeden, wymieniany przez użytkowników minus – bywają niestabilne, zwłaszcza przy wlewaniu płynnej masy ciasta. Wymieszana „zaprawa” pod ciastko, wlana uprzednio do kształtki, jest trudna do przeniesienia do piekarnika. Należy to zrobić powolnym, płynnym ruchem, aby forma nie odgięła się, a zawartość foremki mogła się spokojnie piec.


Pozostałe artykuły

Troska o psa nie jest teraz nie na miejscu

pies
Niemal każdy właściciel psa wielce uwielbia swojego zwierzaka i w najgorszym razie nie dałby zrobić mu krzywdy. Jeśli także posiadasz psa, bez wątpliwości wiesz dokładnie, że musisz się nim naprawdę dobrze zajmować. Troska o psa nie jest teraz niczym dziwnym – wielu właścicieli psów poświęciłoby dla swoich psów właściwie wszystko.


chleb
Dysponując keksówką lub dużą formą posiądziemy sposobność upieczenia domowego bochenka chleba. Własnoręcznie przygotowany pozwoli cieszyć się niepowtarzalnym smakiem.

Jeśli w zamieszczonym tu poście nie ma intrygującej Cię informacji, to kliknij ten odnośnik i zobacz sam (https://www.eccoholiday.com/p/egipt) podobny materiał.

Aby całe przedsięwzięcie chlebowe zakończyło się pysznym smakiem, kluczowe są sprawdzone formy do chleba. Zakwas chlebowy potrafi różnie reagować na źle przygotowane podstawy. Jeszcze przed posypką i zalaniem zakwasem keksówki zaleca się posmarowanie jej masłem i zawinięcie w papier. Odczujemy to później, a w dodatku ułatwi nam to zmywanie formy.
2022/10/27