Menu strony

Posiadasz kota?

Dawniej hodowanie kotów było niezbyt bezpieczne. Najbardziej narażone na szykany były panie, posiadaczki czarnych zwierząt, ponieważ mogły zostać obwiniane o bycie wiedźmą i zakończyć żywot na oczyszczającym stosie. Na szczęście kościół nie ma już takiej roli w kraju i dziś można mieć koty bez ryzyka spłonięcia.
kot
Analizy naukowe dowiodły, że trzymanie kota w czterech kątach wykazuje cały szereg dobroczynnych następstw. Pieszczenie kotka może silnie zmniejszyć ciśnienie i zniwelować zdenerwowanie. Dzieci, które dorastają z kotami, uczą się prawidłowego traktowania braci mniejszych oraz altruistycznych przyzwyczajeń.

Hodowla kotów to inna sprawa. Tak samo jak w sytuacji psów, koty też dzieli się na różne rasy. Wielu rodaków robi interes, hodując te puszyste zwierzaki i sprzedając je po wysokich cenach. Jest to kuriozalna kwestia, bo traktuje się je jak przedmioty, które tracą lub zyskują na cenie.

A przecież zwyczajny kot (szczotki do zębów dla kota) wzięty ze schroniska uraczy nas podobną miłością, co piękna kicia z rodowodem. Oprócz tego można dostrzec, że pospolite śmietnikowce są czasem dużo ładniejsze, niż wypielęgnowane hodowlane zwierzaki. Jeżeli jednak zachęca cię kupno rasowca, zapytaj hodowcę, czy przy zakupie masz zagwarantowany taki bonus, jak wyprawka dla kota, która ma w sobie karmy oraz akcesoria.

Pozostałe artykuły

W jakiego typu karmę dla kotów warto inwestować

kot
Spostrzec można tendencję zwiększonego zainteresowania rozmaitymi, nierzadko bardzo oryginalnymi sposobami na zadowalanie zwierząt. Zwiększająca się renoma pamiętników, takich jak blog o kotach, jaki prowadzi coraz więcej właścicieli i właścicielek czworonogów, powoduje wzrost popytu na nowe akcesoria dla kotów.


Te futrzaste zwierzęta są niesamowicie popularne w internecie. Każdego dnia ludzie publikują setki fotek i filmików, w których pokazują wyczyny swoich pociech. W sieci można znaleźć też przydatne miejsca, takie jak blog o kotach.

Na internetowych dziennikach kociarzy można przeczytać całą masę przydatnych rzeczy, a także opisać swoje opinie i zapytać o radę. O ile jesteś cybermaniakiem i pragniesz pisać o swoich zwierzakach, możesz własnoręcznie uruchomić blog o kotach. Dziś wykreowanie bloga jest niezwykle łatwe i bezpłatne, w zasadzie każdy może w parę minut uruchomić blog o kotach i informować resztę świata o swoim kocie.
Dodane przez: A.Z.
2020/07/10