Menu strony

Sprawdź jak można łatwo zapisać swoje wyczyny sportowe

Miłośnicy nagrywania ekstremalnych wydarzeń sportowych doczekali się produktu dedykowanego wyjątkowo dla nich. Kamery cyfrowe GoPro z zestawu Hero3 spełniają wysokie kryterium przydatności, a dzięki zaawansowanej technologii zadziwiają fantastyczną jakością filmów i zdjęć w różnych rozdzielczościach i w jakości sporo przewyższającej aktualny standard FullHD.

Kamera GoPro Hero3
Kamera GoPro Hero3 jest reprezentatywną spadkobierczynią modelu Hero2. Posiada obiektyw składający się z 6 części, w tym w soczewkę asferyczną, która w połączeniu z możliwością opcjonalnego wyboru pola widzenia kamery gwarantuje użytkownikowi rejestrowanie filmów z różnych perspektyw i pod innym kątem. GoPro Hero3 pomimo wielu nowych funkcji jest mniejsza, lżejsza i efektywniejsza od poprzedniczki. W ofercie producenta dostępna jest w trzech wersjach: White, Silver i Black Edition. Pojedynczy model ma wbudowany nowoczesny sensor CMOS, którego rozdzielczość to odpowiednio: 5Mpix, 11Mpix lub 12Mpix. Ponadto, sprzęt daje możliwość filmowania w jakości FullHD. Najdroższa z zestawu – seria Black Edition zachwyca możliwością nagrywania filmów w rozdzielczości 4K – kamera rejestruje dwukrotnie więcej detali aniżeli w aktualnie stosowanym standardzie FullHD – oraz efektem SlowMotion (nagrywanie w zwolnionym tempie) przy niższych rozdzielczościach.

GoPro Hero3 mogą się też poszczycić wytrzymałą i wodoszczelną obudową, która pozwala na filmowanie i wykonywanie zdjęć nawet do 60 metrów pod wodą. Każda z nich ma rozmieszczone wygodne przyciski, które usatysfakcjonują miłośników sportów zimowych, bo będą mogli je obsłużyć nawet w rękawiczkach. Ponadto, sportowe kamery GoPro zostały skonstruowane tak, by maksymalnie redukować szumy wiatru izapewnić operatorowi niezrównaną jakość dźwięku.

Czym jeszcze wyróżnia się seria Hero3 na tle starszych kamer GoPro? Z użytecznych nowych rozwiązań należy powiedzieć o funkcji WiFi, która zapewnia bezprzewodowe wysyłanie filmów czy zdjęć i może być kontrolowana przez smartfony oraz tablety, posiadające system iOS albo Android. Dodatkowo, kamery mają slot na karty microSDHC/XC, dzięki czemu obsługują karty o pojemnościach do 64GB. Wbudowane w kamerę wyjście micro HDMI umożliwia odtwarzanie zdjęć i filmów na telewizorach bez pomocy komputera.

Koncern zadbał też o najszerszy na rynku asortyment akcesoriów do mocowania kamer na rozmaitych powierzchniach. W ofercie odnajdziemy, m.in.: zaczep na kask wentylowany, zaczep (zobacz też: zaczep elektromagnetyczny) na kask pełny, mocowanie na głowę, mocowanie na klatkę piersiową oraz przyssawki do szyby, wytrzymałe nawet przy prędkości 240km/h! Dodatkowo, dostępne są także: wyświetlacz bądź wypornościowa tylna ścianka, która ułatwia zlokalizowanie kamery, jeśli ta, np. odczepi się od deski surfingowej (co i tak jest bardzo mało prawdopodobne), bo będzie unosiła się na powierzchni wody.

Kamery Hero to idealny sprzęt dla profesjonalnych konsumentów. Najdroższa z opisywanych – GoPro Hero Black Edition już została prawdziwym triumfatorem w zestawieniu z kamerami tej samej klasy i cieszy się niebywałą popularnością u odbiorców. I nic w tym dziwnego, ponieważ ma do dyspozycji naprawdę dużo praktycznych funkcji. Dzięki niej dostępne jest nie tylko nagrywanie w jakości 4K, lecz zapis obrazów i filmów z szybkością 30 klatek na sek. Kamery Hero3 to zupełnie nowe spojrzenie na filmowanie i jeszcze jeden krok w kierunku spełniania pragnień fotografujących.
2023/09/01