Menu strony

Skrzydlate szaleństwo

Gawrony, wróble, jerzyki czy jaskółki każdy z nas z ukrycia podziwia ich urodę. Przebywanie z ptakami, wsłuchiwanie się w ich śpiew to wyjątkowa uczta dla ucha i oka. Przy dzisiejszym szybkim tempie życia nie zwracamy uwagi na to, co dzieje się za oknem czy na naszym parapecie, a toczyć się tam może ekscytujące życie ptasich rodzin.


Pora zimowa-niełatwy czas


Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence
Od stycznia do marca to trudny czas na ptaków, zwłaszcza gatunków żyjących w miastach– mróz i gorszy dostęp do pokarmu doprowadzają do tego, że wzrasta między gatunkami czy w obrębie gromad rywalizacja. Może ona doprowadzić do ostrej bitwy Z powodu której najsłabsze osobniki umierają. Istotne w tym okresie jest dokarmianie ptaków, zawieszanie smakołyków np. ziaren lub okruszków z chleba dzięki temu ptaki przeżyją zimowy czas. Idealnym sposobem pomocy będą karmniki dla ptaków, można je wystawić na drzewie lub postawić na parapecie - Ceneo.


Chrońmy ptasie oazy

O tym, jak istotne są parki i krzewy dla ptactwa uczą już w szkole podstawowej. Karczowanie lasów oraz łamanie drzew zaburza ich ekosystem, aby temu zapobiec powinniśmy dbać o zapewnienie im miejsce do składania jaj zawieszając domki lęgowe dla ptaków. Dzięki temu, będą miały miejsce do rozrodu. Niestety często budki dla ptaków są niszczone przez bezmyślnych ludzi czy większe ssaki. Budki takie możemy samodzielnie wykonać z desek czy kawałków drewna, nie wymagają one ogromnych umiejętności czy środków finansowych.

Ptaki żyjące w miastach


Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence
Rodzaje ptaków przebywające w lasach mają dużo łatwiejsze życie niż ich miastowi krewniacy. Rozwój cywilizacji i komunikacji nie ułatwia ich egzystencji. Gatunki miastowe np. wróble czy gołębie przyzwyczaiły się do zgiełku miast, jednak zanieczyszczenie powietrza i zatruwanie szkodliwymi odpadkami z pewnością im szkodzą.

Człowiek w dzisiejszym zaganianym świecie często nie zwraca uwagi na przyrodę i zwierzęta, które istnieją obok nas. Często bezmyślnie niszczymy faunę i florę nie zdając sobie sprawy z konsekwencji, które mogą nas z tego powodu spotkać. Dokarmianie ich czy dbanie o budki dla ptaków jest najprostszą formą pomocy - tutaj dowiesz się więcej.
2018/07/12