Menu strony

Bezpłatne gry online

Ile razy rodzicielka krzyczała, że zbyt długo grasz w gry? Ile to razy oblubienica była niezadowolona, że miast spędzać z nią wolny czas, wolisz mordować poczwary? Ile to razy czytałeś lub oglądałeś w telewizji materiał, który miał wykazać, iż to gry są odpowiedzialne za całe zło na świecie? Czas znieść niektóre mity i uwierzyć badaczom, jacy widzą, jakim sposobem nasze mózgi ewoluują pod wpływem podobnych zabaw.

granie
Na początek nieco statystyk. Wedle amerykańskich badań statystyczny gracz ma lat 30. Ludzie, którzy nabywają gry mają przeciętnie 38 lat. To ciekawe wiadome, w szczególności dla tych, którym zdaje się, że granie jest dla młodzików. W wydanym przez przedsiębiorstwo Ipsos MediaCT raporcie z 2012 r. zdołamy odkryć informacje, tyczące się krajowego rynku gier. I wcale nie odbiegają one od tych amerykańskich.

Pozostałe artykuły

Myślisz o kupnie ps3? Przeczytaj nasze porady

joystick
Jeżeli jesteś tą osobą, która poszukuje ciekawej rozrywki, po prostu powinieneś wiedzieć, że bardzo dobrym rozwiązaniem są choćby konsole. Przykładowo godna zainteresowania jest konsola xbox - ostatnimi czasy ta konsola błyskawicznie się rozwija, więc bez cienia wątpliwości będziemy w stanie sobie poradzić ze wszystkim. Tzn. pewnie owa konsola bardzo się nam spodoba. Przecież Xbox ma fanów na praktycznie całej kuli ziemskiej!


W Stanach istnieje zupełnie pokaźna wspólnota naukowców, która bada wpływ gier komputerowych na intelekt. Jedną z tych badaczek jest Daphne Bavelier, która to stara się dowieść, że strzelanki oraz gry pokroju Clash of Swords są w stanie nas rozwijać.

I tak właściwa dawka strzelania, mordowania jest w stanie usprawnić naszą koncentrację, wzrok oraz wyobraźnię przestrzenną. Znacie na pewno taki nieskomplikowany test, gdzie nazwy barw skreślone są innym zabarwieniem czcionki (przykładowo wyraz "czerwony" skreślony jest na niebiesko) a zadanie polega na tym, ażeby odczytać wyrazy, nie sugerując się kolorem czcionki. Jest to karkołomne zagadnienie, gdyż istnieje konflikt pomiędzy słowem a zabarwieniem. To, w jaki sposób poradzimy sobie z zagadnieniem, zależy od poziomu koncentracji. Osoby lubujące się w grach komputerowych poradzą sobie z powyższym zadaniem o wiele poprawniej. Są w stanie prędzej rozwiązać zaistniały konflikt.

Sprzęt gracza
Skupienie a także błyskawiczne likwidowanie zaistniałych problemów przydają się nam w miejscu pracy, w szkole, ale również w trakcie jazdy (nauka jazdy konnej warszawa włochy) autem. Gdy powstanie niebezpieczeństwo, potrafimy ekspresowo zareagować.

Na pewno naukowcy najentuzjastyczniej skonstruowaliby na podstawie nagromadzonej wiedzy własne gry edukacyjne ale nie oszukujmy się - kupilibyście grę mając świadomość, że ona kształci, rozwija? Gry terapeutyczne zazwyczaj nie kojarzą się z radością. Jednakże gdyby na okładce Clash of Swords widniała wiadomość, iż gra dodatkowo niesie takie a takie korzystne efekty, nikt z całą pewnością by się nie buntował.
2023/11/16