Menu strony

Gry planszowe rozwijają!

Masz dzieci? Chcesz ciekawie i pożytecznie spędzić popołudnie z najmłodszymi? Zapomnij o tv i komputerze. Nic tak nie nie wyrabia intelektu dziecięcego, jak czytanie książek i gry planszowe, to powszechna opinia. W poniższym artykule podpowiem, jakie tytuły kupić, żebyś i ty też czerpał zabawę z rozgrywki.
Gra planszowa - Qwirkle
Qwirkle to z pozoru prosta gra, jednak wymaga dużo wysiłku umysłowego. Świetnie nadaje się nawet dla najmniejszych pociech, gdyż zasady są łatwe do załapania. W pakiecie jest ponad setka kolorowych tabliczek z znakami i należy ułożyć z nich kolumny w różnych wzorcach kolor-znaczek.
Gra planszowa - Carcassonne
Gra ta uczy kolorów i percepcji kształtów, a także rozwija myślenie do przodu, gdyż gracze próbują sobie nawzajem przeszkadzać.

Pozostałe artykuły

Gry planszowe czyli klasyka rozrywki

Gra planszowa Monopoly
Dobrym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby są właśnie gry imprezowe, tak niesamowicie rekomendowane przez posiadaczy. Gry tego rodzaju to niekwestionowana rozrywka w czasie każdego party. Nie bez powodu cieszą się rekomendacją w bardzo szerokich kręgach. Ich zróżnicowanie i niemałe możliwości wykorzystania w różnych sytuacjach przekładają się na chęci zakupu ich przez osoby w różnym wieku. Celem, jakim kierują się przy podejmowaniu decyzji, jest dostarczenie rozrywki na najwyższym poziomie.


Dla nieco starszych latorośli proponuję klasyczną grę Carcassonne. W opozycji od większości gier, nie posiada ona w pudełku planszy, a tylko karty, układające się na mapę terenu, które trzeba wykładać prosto na stół. Kluczem do zwycięstwa jest jak najlepsza polityka rozplanowania zabudowań zdobytych miejsc. Jak wskazuje nazwa, wszystko tu nawiązuje do francuskiego miasta z wieków średnich. Gra umili czas nawet sześciu graczom i fantastycznie usprawni myślenie strategicznie, a również pozwoli dowiedzieć się wiele tamtym okresie. Olbrzymim plusem Carcassonne jest jej żywotność.

Ciekawy tekst? W takim razie nakłaniamy Cię, byś przejrzał następne informacje ze strony (https://snuggly.pl/kategoria/akcesoria), którą dla Ciebie stworzyliśmy. Kliknij więc w ten link.

Gra planszowa - Cosmic Encounter
Na półkach sklepowych znajdziemy mnóstwo rozszerzeń, np. ” Inns and Cathedrals”, „Katapulta” i „Grody mosty i bazary”

Za to dla miłośników futurystycznych klimatów trafnym pomysłem na wieczór może okazać się partyjka w Cosmic Encounter. Pozycja została stworzona 35 lat temu i mimo wieku wciąż jest atrakcyjnym wyborem. W tej grze każdy z rywali wybiera sobie gatunek obcego, starając się zdobyć władzę nad uniwersum. To naprawdę fantastyczna rozrywka dla nastolatków, rozwijająca działania społeczne, takie jak zawieranie umów i aliansów i praca dla wspólnego celu. Naturalnie Cosmic Encounter intensywnie stymuluje intelekt, bo czasem kluczowe jest przechytrzenie przeciwnika. Najpopularniejsza edycja nadaje się do rozgrywki od 3 do 6 osób.

Dla nastoletnich latorośli rekomenduję Czarne historie, pozycję, która dla młodszych jest nieco za poważna.

Czy myślisz o lepszym poznaniu opisywanego tu artykułu? Jeżeli tak, to zweryfikuj stronę (https://www.lemans.pl/), która także na pewno przykuje Twoją uwagę.

Przedstawiam reguły: pakiet zawiera karty z mrocznymi historyjkami, a uczestnicy muszą dedukować ich korzenie opierając się na naprowadzeniach od wyznaczonej osoby. Rozgrywka niezwykle pobudza do myślenia.
2021/01/28