Menu strony

Kulig to dobry sposób na szampańską zabawę podczas zimy

Jakby przeprowadzić uliczną sondę i zadać pytanie, jaką porę roku najbardziej lubimy, zapewne największa ilość odpowiedzi „za” padłoby na lato. Nie ma w tym nic zaskakującego, przecież w taką porę jesteśmy w stanie robić prawie wszystko, nie dość, iż nie musimy się specjalnie ubierać (chociaż wiele kobiet byłaby odmiennego zdania), to jeszcze dodatkowe profity, jak piknik na łonie natury, spacer czy kąpiel w jeziorze, są normalnie osiągalne. Tak to jest z ciepłą porą, dlatego wiosna mogłaby w przeprowadzonej sondzie być tuż za latem. A co z zimnymi porami? Wielu z nas lubi zimę, a jesień tylko, gdy wygląda, jak „nasza polska złota jesień”.
zima
W czasie każdej pory znajdziemy coś interesującego do roboty. Jak powiedzieliśmy we wstępie o lecie do roboty jest wiele ciekawych rzeczy. Lato to w końcu okres wakacyjny, tak więc możemy pojechać za granicę lub chociażby nad Bałtyk, gdzie odnajdziemy mnóstwo okazji do świetnej zabawy. Lato odznacza się też tą zaletą, że w wielu miejscach praca nie wygląda tak, jak w innych okresach roku. Po prostu każdy, łącznie z szefostwem odczuwa nastrój wakacyjny, tak więc w pracy jest jakby mniejszy poziom stresów i niepokojów.


A następnie zjawia się jesień i ogólnospołeczna depresja. Jesień, jakkolwiek by się nie prezentowała, zawsze się kojarzy z końcem okresu letniego, z powrotem do pracy po wakacjach, szkołą, kojarzy się również z coraz niższymi wartościami temperaturowymi, krótszymi dniami i mrozem w nocy.

To prawda, że informacje pod tym linkiem są wyjątkowe, zatem jeżeli chcesz zdobyć większą ilość danych na opisywany temat, to przejdź do tekstu (https://studiosoda.pl/) - odnośnik jest tutaj.

Jesień ciężko polubić. Czasami nam trochę wynagrodzi swoją zgryźliwą naturę, kiedy panuje tak zwana „złota jesień” przynosząc niezwykle wspaniałe, słoneczne dni, miłą temperaturę i piękne widoki. Liście mienią się różnymi kolorami, jest nieziemsko.


Pozostałe artykuły

Jazda konna - idealne hobby

koń
Jazda konna niegdyś będąca sportem najbogatszych lub traktowana jako forma transportu, dziś dostępna dla wszystkich, przeżywa swój rozkwit w w branży rekreacji, jak też leczniczej. Żyjąc w pośpiechu i tłoku, zapominamy jak istotny dla ludzi jest kontakt z naturą. Hippika jest nie tylko fantastycznym sportem polepszającym kondycję i rozwijającym mięśnie, ale też jest metodą na odpoczynek i oderwanie od szarawej rzeczywistości.


zima
Niestety nie trwa to zbyt długo, bo zaraz przychodzi plucha, opady deszczu i szarość. Zbliża się zima. Gdy zapanuje okres przedzimia właściwie może zdarzyć się prawie wszystko, dopiero, gdy nastanie prawdziwa i śnieżna zima jesteśmy w stanie się w niej zakochać. Oczywiście jeśli nie zakopiemy się gdzieś naszym autem w zaspie czy nie odmrozimy sobie jakiejś części ciała, to istotnie zimę można polubić. Jesteśmy w stanie robić wiele nietypowych rzeczy. Mieszkasz w dużym ośrodku miejskim? Kulig w Warszawie? Czemu nie? Zobacz opis z polecaną ofertą. A może na sanki, w każdym mieście, nawet dużym odnajdziesz górkę, z której możesz zjeżdżać. A jakie święta Bożego Narodzenia są ładne, gdy pada śnieg. Szkoda, że rzadko tak jest, bo częściej padają deszcze. Deszcze, które zabierają radość ze świąt.
2020/01/03