Menu strony

W sklepach znajdują się coraz mocniej cenione zestawy telewizyjne

W erze coraz bardziej popularnej w naszych mieszkaniach elektroniki nikogo już raczej nie dziwi, że ktoś zechce zbudować w domu małe kino. W sklepach ze sprzętem elektronicznym obecnie panują zestawy kina domowego, które się składają z telewizora LCD z dużym ekranem, Blue-Ray lub DVD oraz kompletu kolumn głośnikowych. Można już na takim sprzęcie całkiem wygodnie oglądać większość filmów w rodzinnym gronie, jednak są osoby, którym taki zestaw może nie wystarczyć.
kino
Jeśli więc ktoś będzie prawdziwym kinomanem, ma odpowiednio duży dom, w jakim niewielkie kino może się zmieścić, i dysponuje zbędną gotówką, za jaką można kupić niezłej klasy samochód, to kino w domu będzie akurat tym, co powinien zrobić. Do adaptacji na kino bardzo dobrze będą się nadawać pomieszczenia mniej wykorzystywane, na przykład poddasza albo piwnice. Powiedzieć wręcz można, że nadają się lepiej na to, gdyż często posiadają nieregularne kształty, a to bardzo może pomóc podczas projektowania, gdyż w typowych pomieszczeniach panują niezbyt dobre parametry akustyczne.


Domowe sale kinowe są drogie w wykonaniu, a będzie to wynikać z dwóch podstawowych czynników. Pierwszym z nich jest projekt takiej sali, żeby naprawdę oglądanie filmów było przyjemnością, to oszczędzać na tym nie można. Znających się na rzeczy akustyków u nas jest niewielu, dlatego też ich specjalistyczna wiedza nie jest tania, ale nie powinno się iść na kompromisy. Nieodpowiednio zaprojektowane wnętrze sali nawet przy sprzęcie najwyższej jakości nie pokaże wszystkich swoich możliwości, i tak naprawdę będą to zupełnie stracone pieniądze.


Zestaw kina domowego marki Philips
Pomieszczenie przeznaczone na salę kinową musi być należycie wyciszone przed wszystkimi hałasami, i trzeba oczywiście zająć się całym środkiem, także sufitem i podłogą. Dobre wykonanie wnętrza pomieszczenia, zgodnie z wcześniej zrobionym projektem zagwarantuje należyte parametry aby oglądać filmy. Na koniec pozostaje montaż sprzętu, jaki również sporo będzie kosztował, instalacja dodatkowych funkcji, takich jak inteligentne oświetlenie, i wreszcie będzie można pozapraszać gości na premierę filmową. Jeśli jesteś zainteresowany: sprawdź.


Pozostałe artykuły

Znajdź gry planszowe dla siebie!

Niektórzy myślą, że gry planszowe to nieaktualna forma rozrywki. Nie można się z tym jednak zgodzić! Zapotrzebowanie na rozrywkę tego rodzaju jest bardzo duże, w związku z tym powstaje coraz więcej firm, które oferują je w sprzedaży. Jednym z nich są sklepy internetowe, gdzie każdy ma możliwość znaleźć coś dla siebie bez opuszczania swojego domu.
2019/01/06