Menu strony

Miejsce dla twojego pupila – dowiedz się, w jaki sposób zakupić najlepsze legowisko

Posiadanie psa wiąże się z określonymi obowiązkami. Nie tylko trzeba z nim wychodzić na spacer, dawać mu jeść, ale także zapewnić odpowiednie miejsce do spania i odpoczynku, tak, by nasz ulubieniec nie znalazł sobie przyjemniejszego miejsca i nie położył się np. na wersalce w salonie. W jaki sposób w związku z powyższym zakupić najlepsze legowisko? Jedną z najistotniejszych spraw jest zdecydowanie o właściwym rodzaju wypełnienia. Do wyboru mamy waty przemysłowe, gąbki, pianki poliuretanowe, granulaty i kulki z silikonu, jak również bogaty wybór tworzyw naturalnych, w tym trawę morską. Który materiał będzie najkorzystniejszy dla naszego psa?
pies
Musimy się kierować podobnymi zasadami, których trzymamy się zakupując łóżko dla siebie. Legowisko nie powinno być za miękkie, ani także za twarde. Ważne jest stosowne oparcie dla kręgosłupa, tak, aby nie obciążać stawów, z jakimi zwierzaki też mogą mieć problemy. Najlepsza grubość posłania to ok. 10 centymetrów, w innym razie pies będzie czuć podłogę i nie będzie mu wygodnie. Oprócz tego ważny jest sam kształt legowiska (polecamy sofa dla psa) (zobacz wskazówki: legowiska dla psa i kota). To, na które się zdecydujemy, zależy w największej mierze od miejsca, jakie posiadamy w domu. Chętnie wybierane są prostokątne kanapy z tzw. oponką naokoło, na której psiak może ułożyć głowę. Małe pieski natomiast lubią budki, w których mogą się schować. Właściciele często wyjeżdżający powinni zdecydować się na materac, jaki będą mogli ze sobą wszędzie zabrać. Jest komfortowy nawet dla dużych psów.


Pozostałe artykuły

Masz yorka? Dowiedz się, co może ci się przydać, by zapewnić mu dobrą opiekę

mały York
Piesek w domu to ogrom radości. Zwłaszcza, gdy mamy własne podwórko i w większości nasz czworonożny pupil spędza czas na dworze. Jeżeli zdecydowałeś się na yorka, powinieneś wiedzieć, w jakie akcesoria się zaopatrzyć, by opieka nad czworonogiem nie sprawiała kłopotów i dawała psiakowi wszystko, co jest mu konieczne.


pies
Dobrze jest zakupić ten z warstwą antypoślizgową, aby nie suwał się po podłodze. Co jeszcze powinno wyróżniać właściwe legowisko dla psa? Wymiary są sprawą, na którą bez wątpienia trzeba zwrócić uwagę, inaczej czworonożnemu przyjacielowi nie będzie komfortowo. Legowisko powinno być choćby dwadzieścia centymetrów dłuższe od psa, tak, by miał swobodę ruchów. Co, jeśli dopiero wzięliśmy bądź kupiliśmy szczeniaczka? Nie można dobierać legowiska na zaś, dlaczego? Z tej przyczyny, iż w za dużej przestrzeni nie będzie się on czuć bezpiecznie i – co najistotniejsze – szczęśliwie.Zapewniając naszemu pupilowi właściwe legowisko nie tylko zapewnimy mu komfortowe miejsce do spania, ale również przyczynimy się do tego, iż będzie miał własny kąt, w którym za każdym razem będzie mógł się położyć. Proponujemy tę stronę: .
2023/01/15