Menu strony

Pasja jest niezwykle istotne, lecz też istotne jest to, żeby stąpać twardo po ziemi. W przeciwnym wypadku może nam się nic nie udać

Temat, jak różne są marzenia od stanu faktycznego, warte jest napisania kilkunastu pokaźnych tomów. Wiecie jak to jest, planujecie coś przez dłuższy czas, konkretny projekt, jaki zapowiada się rzeczywiście niezły, myślicie o tym jaki będzie jego efekt, jak niesamowicie spodoba się wszystkim zainteresowanym. Nareszcie przychodzi moment, kiedy to dzieło ujrzeć ma światło dzienne, ty czekasz na reakcję publiki i... nic szczególnego, a wręcz klapa. Realność znów zwyciężyła.
biegam, bo lubię
Co w takim wypadku można zrobić? Jasna sprawa, najłatwiej obrazić się na rzeczywistość, lecz czy takie działania załatwiają sprawę? Niestety. Choćbyśmy nie wiadomo, jak się jej przeciwstawiali będziemy tylko jak nieszczęsny Don Kichot toczący walkę z wiatrakami. Istnieje podstawowa zasada, aby nie robić sobie zbyt przesadnych nadziei, spójrzmy na zagadnienie z dystansem i swego rodzaju pokorą, która uczuli nas na ewentualne niepowodzenie. Jeśli nastawimy nie nastawimy się na niewyobrażalny sukces przeżyjemy mniejsze rozczarowanie aniżeli gdybyśmy oczekiwali aplauzu lub braw na stojąco. Interesujące hobby: .

Kłopot ten jest poważny, jeżeli chodzi o wybranie studiów pośród młodych ludzi. Jakież to oni maja oczekiwania wobec wybieranych przez nich kierunków studiów. Niektórzy wybierają archeologię, ponieważ naczytała się kilka lektur o niesamowitych wykopaliskach, a więc maja w głowie myśli: może i ja coś odkryję. Kolejna osoba chciałaby studiować muzykologię, bo tak interesuje się muzyką, to wręcz jej wielka pasja, hobbyzna klasykę, zespoły takie jak The Beatles lub Beach Boys, jak również orientuje się we współczesnej muzyce, wie co prezentują Radiohead. Jeszcze kolejna osoba idzie na politologię, bo wydaje mu się, że ma pojęcie na temat polityki i chce zrobić karierę w polityce. Ogląda codziennie Wiadomości i Fakty, czytał parę książek, które każdy politolog powinien znać. Tu rzeczy dla badaczy oraz odkrywców: .


Pozostałe artykuły

Jakiego rodzaju muzyki najchętniej słuchamy współcześnie?

pearl jam
Każdy z nas posiada swoje pasje. Można nawet brawurowo zaryzykować zakomunikowaniem, że hobby to niesłychanie ważny element naszej osobowości, dzięki któremu jesteśmy w stanie się nieustająco rozwijać. Praktyka pokazuje nam, że posiadamy niesłychanie różne przedmioty zainteresowania. Wszystkie one w dużej mierze są zdeterminowane naszą osobowością, która w rzeczy samej jest wyjątkowo indywidualna oraz oryginalna. Znaczna część naszego społeczeństwa wprawdzie wie, że muzyka to element, który łączy wszystkich, bez względu od poglądów politycznych czy religijnych. Niemniej wprawdzie zarówno w temacie muzyki posiadamy niezwykle zróżnicowane zdanie.

A później pojawia się rzeczywistość. I nasz niedoszły archeolog zamiast odkrywania czegoś niezwykłego dostaje szpadel i kopie w ziemi nieopodal uczelni, muzykolog wkuwa nuty, wkuwa niejasne dla niego teksty i dowiaduje się kolejny raz, iż nie posiada słuchu muzycznego.

Jeżeli odkryte przez Ciebie w tym miejscu informacje są niewystarczające, to ta wskazówka z serwisu na pewno okaże się warta Twojego zainteresowania.

Współczesna muzyka natomiast dla jego nauczycieli to lata dwudzieste XX wieku. Nieszczęsny przyszły student nauk politycznych trochę się zawiódł, gdyż co prawda wystartował bardzo dobrze oraz wstąpił do młodzieżówki jakiejś partii, ale przekonał się, iż kto chce zrobić karierę w polityce, musi być trochę bardziej bezczelny niż on.
2019/02/14