Menu strony

Znane i mniej znane turystyczne atrakcje w Wiśle, oferta noclegów i kwater w tej miejscowości.

Województwo Śląskie bardzo dużo może zaproponować turystom. Pomimo tego że Śląsk będzie się przede wszystkim kojarzył z kopalniami i przemysłem wydobywczym, to jednak godzinę drogi w kierunku południowym znajdują się przepiękne góry, i parę cenionych w całym kraju turystycznych miejscowości.


pensjonat
U podnóża Baraniej Góry, najbardziej znanego szczytu w tamtym rejonie, położona jest niewielkie miasteczko Wisła, zwana również perłą Beskidu Śląskiego. Wisła to miejsce, gdzie przez cały rok będzie się coś działo.

Jak myślisz? Czy informacje na omawiany temat są fascynujące? Jeżeli tak, to przejrzyj tekst (https://www.spijtanio.eu/kwatery-pracownicze-wroclaw), a odnajdziesz w nim wiele genialnych wiadomości, które przyciągną Twą uwagę.

Z powodu swojego położenia jest doskonałą bazą wypadową nie tylko do innych miast takich jak Ustroń albo Szczyrk, ale również na szlaki turystyczne, których w pobliżu raczej nie brakuje. O Baraniej Górze było już wspominane, ale w okolicy znajduje się także sporo innych miejsc, jakie warto odwiedzić. Okoliczne szlaki zachęcają wręcz miłośników górskich wycieczek, sporo atrakcji znajdą też cykliści - rowerowe trasy są przeznaczone zarówno dla zaawansowanych zawodników lubiących adrenalinę, ale także dla ceniących spokojną jazdę rodzin z dziećmi.

Również zima to okres, kiedy do Wisły przyjeżdżają dziesiątki tysięcy miłośników białego szaleństwa. Na jej obszarze znajduje się parę snowboardowych i narciarskich wyciągów, wiele wypożyczalni sprzętu i szkółki, więc na pewno znajdą coś do roboty i lepsi narciarze, i stawiający pierwsze kroki amatorzy. Jednak taka popularność tej miejscowości wiąże się niestety z kłopotami ze znalezieniem noclegów w pewnych okresach roku.


nocleg w pensjonacie
Niektóre pensjonaty Wisła są tak obłożone, że nocleg trzeba w nich rezerwować pół roku wcześniej, a w trakcie wakacji czy zimowych ferii szanse na dostanie czegoś są praktycznie zerowe .

Czekasz na kolejny post? Pragnę powiadomić Cię, że autorska witryna (http://www.golden-cars.pl/wynajem-busow/) jest już skończona. Więc zachęcam do zaglądnięcia.

Z tego też powodu organizując urlop w Wiśle w czasie, gdy może tam być więcej turystów, koniecznie należy odpowiednio wcześnie pomyśleć o rezerwacji noclegu (przejdź tutaj). W pozostałych częściach roku będzie nieco lepiej, bo baza noclegów w tym mieście jest naprawdę ogromna, ale i tak wyjazd z dnia na dzień może się skończyć tym, że połowę dnia trzeba będzie poszukiwać miejsca do spania.
2020/12/13