Menu strony

Znane i mniej znane turystyczne atrakcje w Wiśle, oferta noclegów i kwater w tej miejscowości.

Województwo Śląskie bardzo dużo może zaproponować turystom. Pomimo tego że Śląsk będzie się przede wszystkim kojarzył z kopalniami i przemysłem wydobywczym, to jednak godzinę drogi w kierunku południowym znajdują się przepiękne góry, i parę cenionych w całym kraju turystycznych miejscowości.

pensjonat
U podnóża Baraniej Góry, najbardziej znanego szczytu w tamtym rejonie, położona jest niewielkie miasteczko Wisła, zwana również perłą Beskidu Śląskiego. Wisła to miejsce, gdzie przez cały rok będzie się coś działo. Z powodu swojego położenia jest doskonałą bazą wypadową nie tylko do innych miast takich jak Ustroń albo Szczyrk, ale również na szlaki turystyczne, których w pobliżu raczej nie brakuje. O Baraniej Górze było już wspominane, ale w okolicy znajduje się także sporo innych miejsc, jakie warto odwiedzić. Okoliczne szlaki zachęcają wręcz miłośników górskich wycieczek, sporo atrakcji znajdą też cykliści - rowerowe trasy są przeznaczone zarówno dla zaawansowanych zawodników lubiących adrenalinę, ale także dla ceniących spokojną jazdę rodzin z dziećmi.

Również zima to okres, kiedy do Wisły przyjeżdżają dziesiątki tysięcy miłośników białego szaleństwa. Na jej obszarze znajduje się parę snowboardowych i narciarskich wyciągów, wiele wypożyczalni sprzętu i szkółki, więc na pewno znajdą coś do roboty i lepsi narciarze, i stawiający pierwsze kroki amatorzy. Jednak taka popularność tej miejscowości wiąże się niestety z kłopotami ze znalezieniem noclegów w pewnych okresach roku.


Pozostałe artykuły

Jeżeli zdecydujemy się na urlop nad Bałtykiem czeka nas mnóstwo wyjątkowych atrakcji

wakacje nad bałtykiem
Istnieje wiele interesujących miejsc w Polsce godnych zobaczenia, jednak to szczególnie jeden kierunek cieszy się co roku największą popularnością – chodzi mianowicie o Morze Bałtyckie. Wszyscy spragnieni wylegiwania się na plaży pośród tłumów rozentuzjazmowanych plażowiczów winni zdecydować się na wakacje morze 2015 – jak co roku i w te wakacje czeka tu na podróżnych mnóstwo atrakcji.

nocleg w pensjonacie
Niektóre pensjonaty Wisła są tak obłożone, że nocleg trzeba w nich rezerwować pół roku wcześniej, a w trakcie wakacji czy zimowych ferii szanse na dostanie czegoś są praktycznie zerowe . Z tego też powodu organizując urlop w Wiśle w czasie, gdy może tam być więcej turystów, koniecznie należy odpowiednio wcześnie pomyśleć o rezerwacji noclegu (przejdź tutaj). W pozostałych częściach roku będzie nieco lepiej, bo baza noclegów w tym mieście jest naprawdę ogromna, ale i tak wyjazd z dnia na dzień może się skończyć tym, że połowę dnia trzeba będzie poszukiwać miejsca do spania.
2020/02/08