Menu strony

Jakie gry uwielbiają Polacy? Poznaj ranking planszówek

Na początku był „Eurobiznes” – najpopularniejsza gra planszowa, dostępna w sklepach w wielu krajach Europy. W dzisiejszych czasach gier planszowych jest całe mnóstwo, że ciężko je wszystkie zliczyć. Niewątpliwie, świat gier jest obecnie jedną z najpopularniejszych rodzajów rozrywki.

Gra planszowa Monopoly
Ciężko obecnie zobaczyć nastolatka, który nie ma żadnego doświadczenia z grami. Chyba każdy potrafi wymienić choćby 1 albo dwa tytuły gier, w jakie stale gra lub grał jeszcze do niedawna. O ile nie gra w gry komputerowe, zna zapewne dużo planszówek, w jakie grają już nie tylko młodzi. W ogóle mówiąc o grach, kiedyś były one kojarzone głównie z dziećmi.Obecnie gra coraz więcej dorosłych osób. Rano ubierają się na sztywno w garnitury i ruszają do swoich biur, gdzie często pełnią role managerów, dyrektorów lub też prezesów firm. Z kolei po pracy, w ramach odpoczynku, zamieniają się w małe dzieci, które w swoim świecie walczą ze smokami albo też innymi potworami, których zabicie gwarantuje im uratowanie świata.

Z myślą o graczach komputerowych pojawiły się już specjalne laptopy gamingowe, których producentami są popularne na rynku marki, takie jak na przykład: ASUS, Dell, HP oraz Lenovo. To co najsilniej odróżnia laptopy gamingowe, to jedne z najlepszych karty graficzne, bardzo często już czterordzeniowe procesory i moc pamięci RAM, jaka spełni obecne wymagania techniczne do coraz bardziej wymagających technicznie gier, takich jak choćby „Wiedźmin 3”,” Dying Light”, „This War of Mine”,” The Vanishing of Ethan Carter”, lub też „Layers of Fear”. Ich dodatkowym atutem jest m.in. : podświetlana klawiatura, bonusowe klawisze z opcją ich programowania jak i wysokiej klasy głośniki. Patrząc natomiast na ranking gier planszowych, do najbardziej znanych należą: „Dobbie” „Magia i Miecz” a także nieśmiertelne „Monopoly”, w które grają już nie tylko młodzież, ale także 30-latkowe.

Był sobie człowiek, gra planszowa
Wszędzie w mediach mówią o tym, jak to gry uzależniają. Rzadko natomiast mówią, jak gry łączą znajomych, członków rodziny, rozweselają, odstresowują od codziennych zmagań, a przy okazji często uczą samodzielnego rozwiązywania problemów. W wielu przypadkach poprawiają też nasz refleks, co przekłada się na szybsze reakcje na codzień.
2016/05/31