Menu strony

Kocia rzeczywistość czyli jak odpowiednio dbać o mruczka

Świat bez tych zwierząt musiałby być naprawdę pusty. Wielu ludzi nie potrafi żyć bez kotów i trudno się im dziwić. Kot racze nie jest tak silnie przywiązany do człowieka jak pies, nie respektuje rozkazów, jest krnąbrny, bywa, że coś podrapie (zwłaszcza, jeśli nie postawiłeś na drapaki). Mimo to tego zwierzaka da się uwielbiać.
Karma dla kotów
A mruczki są nam znane od dawna. Gdy zaczęły się prace archeologiczne w kraju faraonów, odkryto mnóstwo malowideł, na których były przedstawione obrazy kota. Odkopano też dużo zakonserwowanych kotów – te mruczki były przez poprzednich mieszkańców Egiptu czczone. Do tej pory nie znaleziono żadnej dawnej kuwety, lecz kto wie?.

wolfik, sklep zoologiczny
Teraz pora na inną ciekawostkę związaną z mruczkami. W pewnym domu dla staruszków w USA przebywał kot, który umiał bezbłędnie przepowiedzieć zgon któregoś z pacjentów. Mruczek kładł się wtedy na łóżku mieszkańca. Niestety, kot niedługo potem został znaleziony martwy, bo pensjonariusze domu spokojnej starości zaczęli się go po prostu panicznie obawiać. Ta sprawa dowiodła, że człowiek zwyczajnie takich rzeczy słyszeć nie chce. Dodatkowo wydaje się, iż kocur został zabity z przyczyn skojarzeń z siłami diabelskimi. Od dawna mruczki były zwierzątkami wiedźm, a czarne koty do dziś przynoszą pecha. To wstrętny zabobon. Oficjalne eksperymenty mówią, że kot wykazuje wielkie właściwości lecznicze – może wyczuć miejsce obolałe i umościć się tam, a jego wysoka temperatura ciała i miłe mruczenie działa łagodząco na cierpiącego. Więcej na ten temat: link do bloga


Pozostałe artykuły

Przechowywanie mruczków w mieszkaniu

kot
Koty są jednymi z najpopularniejszych zwierząt trzymanych w domu. Cechuje je duża doza niezależności, co odróżnia je od psów. Inną różnicą może być fakt, że koty nie wymagają wyprowadzania na spacer przez człowieka. Dzięki temu często przygarniane są przez ludzi, którzy mają niewiele czasu z uwagi na wykonywany zawód i pozostałe obowiązki. W przypadku gdy mieszka się w raczej spokojnym otoczeniu, możliwe jest wypuszczanie zwierzęcia na zewnątrz.


17. lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Jeżeli masz w lokum mruczka, spraw mu prezent i podaruj mu tego dnia do degustacji jakiejś inne, wyjątkowe karmy. Tak okażesz kotu, jak silnie go kochasz. Koty są dużo inteligentniejsze niż ludzie sądzą, więc możesz posiadać pewność, że twój futrzak załapie taki gest. Fajnym prezentem na to święto mogą być też drapaki dla kotów – koty kochają takie gadżety. Tutaj więcej:
Na podstawie:
2019/05/19