Menu strony

W jaki sposób należy dobierać karmę dla psa?

Silny pies będzie to szczęśliwy pies. Natomiast nie zawsze o tym posiadacze swoich psiaków pamiętają jak i dokarmiają jedzeniem z przeznaczeniem dla osób. Będzie to dość często powodem dużej ilości chorób u psiaków.

Karma dla kotów
Natomiast na rynku istnieje urozmaicony wachlarz karm dla psów, które będą tak wytworzone, aby dostarczały jak najwięcej elementów właściwych do ich właściwego rozwoju. Dla prawidłowego rozwoju psa niezbędna jest odpowiednio odróżniona dieta, która złożona jest z różnego typu karmy, pomocniczych witamin a także suplementów.

Pies musi dostawać codziennie maksymalnie 4 posiłki: rano - danie złożone z mokrej karmy, najlepiej z uzupełnieniem wołowiny i warzyw. Około południa jedzenie złożone z suchej karmy oraz karmy z wzbogaceniami witaminowymi, po południu posiłek także składający się z mokrej karmy plus uzupełnienia, które pozwolą psu ostrzyć zęby. Na zakończenie dnia daje się już raczej łagodny posiłek, na który składa się sucha karma dla psa a także podobnie jak w posiłku popołudniowym, mocne kostki , jakie służą do czyszczenia a także ostrzenia zębów w jamie ustnej.

Dodatkowo powinno się pamiętać, żeby pies ciągle miał w swojej misce świeżą jak i czystą wodę. Będzie to niebywale konieczne, gdyż są bardzo dynamicznymi zwierzętami, jakie wymagają nadzwyczaj często uzupełniać płyny w swoim organizmie. Każdy posiadacz psa chce dla niego jak najlepiej i stąd wyjątkowo często posiada się dylemat, jaka karma brit care jest właściwa dla jego pieska. Jedną z polecanych karm będą karmy z serii purina pro plan - polecamy. Przy wyborze karmy trzeba brać pod uwagę kilka czynników, które oddziałują na zawartość opakowania karmy dla psów.

Danymi czynnikami są: gatunek psa (ów element oddziałuje na zawartość energetyczną i stosownie dobrane składniki w karmie), jego wagę i aktywność fizyczną (w tym miejscu również chodzi o wartość energetyczną, ale także dołącza się składniki dla bardzo dynamicznych zwierząt – w przypadku, kiedy pupil będzie psem nadzwyczaj aktywnym).

Dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę klimat, w jakim wychowuje się zwierze. Spora ilość ludzi mogłoby powiedzieć: co ma klimat do karmy dla psów. Natomiast ów element bardzo mocno oddziałuje na to, która karma powinna być podana: w przypadku zwierząt, które wychowywane są w klimacie zimnym (dla przykładu na Syberii bądź w krajach skandynawskich, karma dla psów musi być wzbogacona o kawałki tłuszczu).
2018/06/22