Menu strony

Jak ciekawie spędzić urlop?

Co roku jesteśmy stawiani przed jednakowym dylematem. Co zrobić z urlopem? Leżenie na plaży dla wielu ludzi jest nudne, przede wszystkim jeśli nie przepadają za palącym słońcem. Górskie wędrówki najczęściej są męczące, a przecież urlop powinien być czasem relaksu. Może w związku z tym spróbować czegoś zupełnie odmiennego? Rozwiązaniem tych problemów może być jazda konna - sport łączący w sobie ruch na łonie natury, a przy tym dostarczający wiele radości i możliwość kontaktu z końmi - ładnymi i dostojnymi zwierzętami.
łąka
Nauka jazdy konnej (Nauka jazdy konnej) - od czego rozpocząć?

Jak się do tego zabrać? Na szczęście na dobry początek nikt nie każe nam mieć na własność konia. Dla rozpoczynających tą przygodę najprostszym pomysłem jest nauka jazdy konnej w znanej szkole. Przy każdej stadninie działają szkoły, gdzie pracują wykwalifikowani instruktorzy. Trafiony instruktor to jeden z głównych czynników sukcesu. Przy nim jazda konna, która jest bardziej wymagająca niż nam się wydaje zanim wsiądziemy na konia, będzie przyjemnością. Prowadzący zajęcia z pewnością ułatwi nam dobór wierzchowca - takiego, który nie boi się ludzi i nie porwie się do galopu na pierwszej lekcji - i dopilnuje, by lekcja była bezpieczna.

konie
Obóz jeździecki - lekcja intensywniejsza

Jeśli masz więcej wolnego niż zwykłe kilka godzin w tygodniu dobrze zastanowić się nad wyjazdem na kolonię konną. Najczęściej to dwa tygodnie efektywnego zdobywania i szlifowania umiejętności. Cały dzień to jazda konna! Obóz jeździecki (Obóz jeździecki) to także wyjątkowa okazja, by przyzwyczaić się do odpowiedniego obchodzenia ze zwierzęciem, troski o nie. Wiadomo, że w ramach paru krótkich lekcji co tydzień nie można się do tego stopnia zaangażować w relacje z koniem. Na takich wyjazdach także znajduje się doświadczona kadra instruktorów. Są to ludzie z pasją, którzy, niejednokrotnie, całe życie oddali jeździectwu i koniom. Warto skorzystać z ich wielkiej wiedzy.

Jeździectwo to satysfakcjonujący sport. Buduje masę mięśniową, daje radość z obcowania z naturą. Wiosna i lato to idealny okres, żeby zacząć jeździć. Ładna pogoda, wszechobecna zieleń, dające cień drzewa, pachnące lasy, szerokie łąki - czy da się wymyślić sobie bardziej idealną scenerię do aktywnego wypoczynku? A przy tym jeszcze poczucie spełnienia, jaką daje okiełznanie konia i przyjaźń ze zwierzęciem. Czy to nie idealny sposób na wakacyjne zajęcie? A więc - na koń!


Pozostałe artykuły

Dlaczego opłaca zdobywać wiedzę cały czas? Co nam to daje? Na które kursy warto się zdecydować?

nauka
Nigdy nie jest za późno na naukę nowych umiejętności. Nawet jeżeli zdaje nam się, iż ta wiedza nie wniesie za dużo do naszego życia oraz jest to strata czasu, to pomyślmy o tym, jako o doskonałym ćwiczeniu dla naszego mózgu. Zapewne nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że nasz mózg musi mieć myślowy wysiłek, ponieważ to doskonale usprawnia jego pracę. Gdy starzejemy się mamy tendencję do nie pamiętania, mylenia różnych słów, jak też ciężej się nam liczy. Zapewnienie naszemu mózgowi takiej intelektualnej gimnastyki zapewni nam lepszą jego pracę na długi czas.


Poznaj propozycję Stadniny Patataj:
Wyświetl większą mapę (Wyświetl większą mapę)
2018/07/12