Menu strony

Jak ciekawie spędzić urlop?

Co roku jesteśmy stawiani przed jednakowym dylematem. Co zrobić z urlopem? Leżenie na plaży dla wielu ludzi jest nudne, przede wszystkim jeśli nie przepadają za palącym słońcem. Górskie wędrówki najczęściej są męczące, a przecież urlop powinien być czasem relaksu. Może w związku z tym spróbować czegoś zupełnie odmiennego? Rozwiązaniem tych problemów może być jazda konna - sport łączący w sobie ruch na łonie natury, a przy tym dostarczający wiele radości i możliwość kontaktu z końmi - ładnymi i dostojnymi zwierzętami.
łąka
Nauka jazdy konnej - od czego rozpocząć?

Jak się do tego zabrać? Na szczęście na dobry początek nikt nie każe nam mieć na własność konia. Dla rozpoczynających tą przygodę najprostszym pomysłem jest nauka jazdy konnej w znanej szkole. Przy każdej stadninie działają szkoły, gdzie pracują wykwalifikowani instruktorzy. Trafiony instruktor to jeden z głównych czynników sukcesu. Przy nim jazda konna, która jest bardziej wymagająca niż nam się wydaje zanim wsiądziemy na konia, będzie przyjemnością. Prowadzący zajęcia z pewnością ułatwi nam dobór wierzchowca - takiego, który nie boi się ludzi i nie porwie się do galopu na pierwszej lekcji - i dopilnuje, by lekcja była bezpieczna.

konie
Obóz jeździecki - lekcja intensywniejsza

Pozostałe artykuły

Pasje poza mieszkaniem to lekarstwo na pożyteczne spędzanie wolnych chwil

Łowienie ryb
Podczas zimy nieraz zapominamy o trosce o własne zdrowie. Większość czasu spędzamy w zamkniętych wnętrzach- w domu czy w biurze. Wszak jest tyle możliwości, żeby aktywnie spędzić choćby odrobinę czasu, zarówno w tygodniu, jak również w weekend. Co prawda zimą może ciężej wyruszyć na przejażdżkę rowerową, głównie ze względu na nie za bardzo zachęcającą temperaturę, ale wybór jest dalece większy.


Jeśli masz więcej wolnego niż zwykłe kilka godzin w tygodniu dobrze zastanowić się nad wyjazdem na kolonię konną. Najczęściej to dwa tygodnie efektywnego zdobywania i szlifowania umiejętności. Cały dzień to jazda konna! Obóz jeździecki to także wyjątkowa okazja, by przyzwyczaić się do odpowiedniego obchodzenia ze zwierzęciem, troski o nie. Wiadomo, że w ramach paru krótkich lekcji co tydzień nie można się do tego stopnia zaangażować w relacje z koniem. Na takich wyjazdach także znajduje się doświadczona kadra instruktorów. Są to ludzie z pasją, którzy, niejednokrotnie, całe życie oddali jeździectwu i koniom.

Czy ten artykuł Ci się podoba? Jeżeli tak, to żeby zdobyć zbliżone dane na omawiany wątek, spójrz na informacje (https://pizzahut.pl/restauracje/rzeszow), one niewątpliwie także przykują Twoją uwagę.

Warto skorzystać z ich wielkiej wiedzy.

Jeździectwo to satysfakcjonujący sport. Buduje masę mięśniową, daje radość z obcowania z naturą. Wiosna i lato to idealny okres, żeby zacząć jeździć.

Jeśli szukasz interesujących informacji na opisywany temat, odwiedź szkoła pływania kraków nas, a na pewno odnajdziesz interesujące fakty.

Ładna pogoda, wszechobecna zieleń, dające cień drzewa, pachnące lasy, szerokie łąki - czy da się wymyślić sobie bardziej idealną scenerię do aktywnego wypoczynku? A przy tym jeszcze poczucie spełnienia, jaką daje okiełznanie konia i przyjaźń ze zwierzęciem. Czy to nie idealny sposób na wakacyjne zajęcie? A więc - na koń!


Poznaj propozycję Stadniny Patataj:
Wyświetl większą mapę
2020/05/18