Menu strony

Scrapbooking - dekorowanie fotografii w oryginalny sposób

Fotografie są czarującym upamiętnieniem szczególnych momentów w naszym życiu. A jeszczeuroczo zaaranżowane zdjęcia, koją nasze zmysły. Metodą, dzięki której nasze albumy będą wyglądały jak małe dzieła sztuki jest scrapbooking. Technika ta sprawi, że kierując wzrok na kartę wakacyjnym zdjęciem dostrzeżemy nie jedynie zdjęcie, ale ususzony kwiat, którym obdarował nas ukochany, miłosny liścik, otrzymany tego dnia... Gdyż formą przekazu jest w tym przypadku nie tylko słowo, ale obraz.
Scrapbooking
Chwytanie momentów w papierową oprawę ma ponad dwustuletnią tradycję. To w Ameryce, w dalekiej przeszłości, zaczęto nadawać wspomnieniom tę wyjątkową formę - fotografie wklejone do albumów przyozdabiano suszoną lawendą i rumiankiem, dodawano kojarzony z obrazowaną chwilą bilet kolejowy, moment uchwycony na fotografii ilustrowano odręczną notatką lub fragmentem gazety i... gotowe. Oglądanie albumów zabierało nas więc w emocjonującą podróż wspomnień i zapachów.

Scrapbooking
Wielką zaletą scrapbookingu jest to, że możemy sami tworzyć nasze albumy, nie wydając przy tym ani złotówki. Wycinki z gazet, niewielkie przedmioty, które da się umieścić w albumie, resztki materiałów, czyli wszystko to co związane jest z naszymi wspomnieniami – nie musimy na nie wydawać pieniędzy.

Jeśli ten tekst daje Ci do myślenia, kliknij tutaj i oprócz tego zdobądź użyteczne szczegóły (https://www.touchofart.eu/galeria/Joan-Miro/), które również są warte zapamiętania.

Naturalnie jeśli szukamy bardziej oryginalnych, wyszukanych dodatków możemy odwiedzić sklepy stacjonarne lub internetowe przejrzeć ofertę sklepów stacjonarnych i tych w sieci. Oferta jest tak imponująca, iż można stracić poczucie czasu przeglądając imponującą ilość oryginalnych dodatków, czyli zabawnych papierów, pieczątek czy dziurkaczy ozdobnych.


Pozostałe artykuły

Jaki aparat zakupić, żeby robić piękne zdjęcia. Godny polecenia jest sprzęt cyfrowy. Co jednakże warto wiedzieć?

Aparat lustrzanka
Od czasu gdy ceny aparatów cyfrowych stały się niższe, rozpoczęła się moda na kupowanie lustrzanek. I chociaż nie zawsze są trafnym wyborem, zwłaszcza u osób, jakie fotografują od czasu do czasu. Jednak dla osób, które uwielbiają fotografię lub też zamierzają poznać jej podstawy, lustrzanka cyfrowa jest najlepszym wyborem.

Scrapbooking to nie tylko aranżacja zdjęć, to też technika zdobienia - nadawania wbrew pozorom niepotrzebnym lub niczym nie wyróżniającym się przedmiotom nowego znaczenia, przy pomocy scrapbookingu możemy także stworzyć niezobowiązujące upominki, notatniki, zawieszki na drzwi, opakowania prezentów oraz ozdoby na wiele okazji. Cóż ucieszy bardziej obdarowaną osobę niż własnoręcznie zrobiony album na zdjęcia?
Opisywanie zdarzeń za pomocą niby niepozornych przedmiotów, z zatrzymaną na zdjęciu chwilą, może stać się naszą pasją, dzięki której opanujemy sztukę łączenia wspomnień z naszymi zdolnościami manualnymi.
2020/01/03