Menu strony

Maczety i noże składane

Kto dzisiaj trzyma w domu maczety? Jeśli pomyślisz o kibolu (niedawno w stolicy Małopolski było wiele walk z zastosowaniem tej broni), mylisz się. Maczety są bardzo przydatne w wielu kwestiach. Ich najpowszechniejszym przeznaczeniem są wszelkiego rodzaju zadania w ogródku. Maczety są nieodzowne, kiedy trzeba wyciąć duże rośliny, których nie można zlikwidować za pomocą nieuzbrojonych rąk. Maczety mogą być także przydatne podczas chodzenia po gęstych lasach, gdzie należy sobie torować drogę kawałkiem ostrego żelastwa.
Dla każdego faceta, którego pasją jest polowanie, doskonałym nabytkiem są noże składane, niezwykle przydatne przy patroszeniu zabitych zwierząt. Na pewno słyszeliście nieraz, że myślistwo jest okrutne i niekonieczne w teraźniejszym świecie. W rzeczywistości może się tak wydawać, prawda jest bardziej skomplikowana. Myśliwi nie mogą w naszym kraju strzelać do przypadkowych zwierzaków, które przebywają w lesie. Wszystkie sprawy powiązane z łowiectwem są dokładnie regulowane przez państwo. Warto pamiętać, że bezprawne polowania są przestępstwem i grożą karą pozbawienia wolności.

noże
Każdy myśliwy otrzymuje pewien przydział – nie wolno mu likwidować więcej sztuk. Poza tym jednostki, które są likwidowane przez łowców, to zazwyczaj jednostki schorowane, niosące zagrożenie dla innych mieszkańców lasu. Zwykle czyha się na szkodniki – gdyby w Polsce nie wybijano dzików, za chleb w sklepie trzeba byłoby płacić ponad jedenaście złotych! Czemu? To oczywiste. Dziki niszczą zboża.


Pozostałe artykuły

Jakiego rodzaju muzyki najchętniej słuchamy współcześnie?

pearl jam
Każdy z nas posiada swoje pasje. Można nawet bohatersko zaryzykować określeniem, że hobby to niezmiernie ważny element naszej osobowości, dzięki któremu jesteśmy w stanie się nieprzerwanie rozwijać. Praktyka pokazuje nam, że posiadamy niesłychanie różne przedmioty zainteresowania. Wszystkie one w dużej mierze są zdeterminowane naszą osobowością, która bez wątpliwości jest wyjątkowo indywidualna oraz oryginalna. Znaczna część naszego społeczeństwa pomimo tego wie, że muzyka to element, który łączy wszystkich, niezależnie od poglądów politycznych czy religijnych. Niemniej jednakże także w temacie muzyki posiadamy nadzwyczaj zróżnicowane zdanie.

Podobnie jest w wypadku lisów, które duszą kury. Oczywiście wielu łowców uwielbia to, czym się zajmują. Wielu z nich kocha się chwalić swoimi osiągnięciami – to nic złego. Nie trzeba w tym dopatrywać się jakichś niebezpiecznych odruchów tych ludzi. Jest to taki sam dowód zwycięstw, jak na przykład dyplom z uniwersytetu albo statuetka za wygranie konkursu.
2013/11/13