Menu strony

Maczety i noże składane

Kto dzisiaj trzyma w domu maczety? Jeśli pomyślisz o kibolu (niedawno w stolicy Małopolski było wiele walk z zastosowaniem tej broni), mylisz się. Maczety są bardzo przydatne w wielu kwestiach. Ich najpowszechniejszym przeznaczeniem są wszelkiego rodzaju zadania w ogródku. Maczety są nieodzowne, kiedy trzeba wyciąć duże rośliny, których nie można zlikwidować za pomocą nieuzbrojonych rąk. Maczety mogą być także przydatne podczas chodzenia po gęstych lasach, gdzie należy sobie torować drogę kawałkiem ostrego żelastwa.
Dla każdego faceta, którego pasją jest polowanie, doskonałym nabytkiem są noże składane, niezwykle przydatne przy patroszeniu zabitych zwierząt. Na pewno słyszeliście nieraz, że myślistwo jest okrutne i niekonieczne w teraźniejszym świecie. W rzeczywistości może się tak wydawać, prawda jest bardziej skomplikowana. Myśliwi nie mogą w naszym kraju strzelać do przypadkowych zwierzaków, które przebywają w lesie. Wszystkie sprawy powiązane z łowiectwem są dokładnie regulowane przez państwo. Warto pamiętać, że bezprawne polowania są przestępstwem i grożą karą pozbawienia wolności.

noże
Każdy myśliwy otrzymuje pewien przydział – nie wolno mu likwidować więcej sztuk. Poza tym jednostki, które są likwidowane przez łowców, to zazwyczaj jednostki schorowane, niosące zagrożenie dla innych mieszkańców lasu. Zwykle czyha się na szkodniki – gdyby w Polsce nie wybijano dzików, za chleb w sklepie trzeba byłoby płacić ponad jedenaście złotych! Czemu? To oczywiste. Dziki niszczą zboża.


Pozostałe artykuły

Pasja jest niezwykle istotne, lecz też istotne jest to, żeby stąpać twardo po ziemi. W przeciwnym wypadku może nam się nic nie udać

hobby - rękodzieła
Temat, jak bardzo różnią się marzenia od stanu rzeczywistego, warte jest napisania kilkunastu pokaźnych tomów. Znacie to, planujecie coś przez dłuższy czas, pewien projekt, jaki zapowiada się rzeczywiście niezły, wyobrażacie sobie jaki da efekt, jak bardzo spodoba się wszystkim interesującym się tematem. W końcu nadchodzi moment, w którym twoje dzieło ma zostać przedstawione światu, ty czekasz na reakcję publiki i... nic wielkiego, a wręcz klapa. Realność znów zwyciężyła.

Podobnie jest w wypadku lisów, które duszą kury. Oczywiście wielu łowców uwielbia to, czym się zajmują. Wielu z nich kocha się chwalić swoimi osiągnięciami – to nic złego. Nie trzeba w tym dopatrywać się jakichś niebezpiecznych odruchów tych ludzi. Jest to taki sam dowód zwycięstw, jak na przykład dyplom z uniwersytetu albo statuetka za wygranie konkursu.
2013/11/13